ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

MATERIAŁY PROBLEMOWE

Możliwe scenariusze rozwoju rolnictwa w Polsce oraz ich skutki dla produkcji biomasy stałej na cele energetyczne
14.10.2008r. 11:21

prof. dr hab. inż. Antoni Faber
Rolnik, który ma podjąć decyzję o założeniu plantacji roślin energetycznych, których okres użytkowania będzie wynosić 15-20 lat musi wiedzieć jak w tym okresie może byś sytuacja (koniunktura) w rolnictwie. Zależeć ona będzie w Polsce od scenariuszy rozwoju rolnictwa w UE i na świecie.

Dołączone pliki: Do odczytu plików wymagany jest program Acrobat Reader.


Dodaj nowy Komentarze ( 13 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 3 )


Autor: King 14.10.2008r. 20:14
Ze mnie nie gorszy wieszcz niż p. profesor (jakbym zgadł komentując poprzedni artykuł pisząc o tym wieszczeniu). Ten artykuł to już Klimuszko, Ossowiecki i Hannusen w jednym. A może jedynie Minc i sławni ekonomiści szkoły gomułkowskiej. Przewidywanie trendów w perspektywie kilkudziesięciu lat, piękne, ale ja swoich pieniędzy na ten scenariusz nie postawię. Kto postawi?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Antoni Faber 15.10.2008r. 04:09
Jak się nie ma argumentów , to się usiłuje zaistnieć w dyskusji stosując argumentum ad personam. W ten sposób radzę podyskutować z szanownym @mario. To godny partner do bijatyki w dyskusji prowadzonej na zasadach – kto komu dołoży. Jeśli zaś nie jest to interesująca alternatywa, to na przyszłość - pisz Acan na Berdyczów.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: King 15.10.2008r. 09:22
Czy pan naprawdę wierzy w scenariusze ekonomiczne (bo chyba o taki scenariusz tu chodzi) dotyczące kilkunastu lat. Mnie życie nauczyło, że pisanie planów dłuższych niż na kilka lat nie ma większego sensu. Oczywiście nie kwestionuję próby analizy trendów i wbrew komentarzowi uważam artykuł za cenny. Ale chcę zwrócić uwagę na powagę słów profesorskich. Wypadałoby jednak na koniec napisać odrobinę o ograniczeniach tego typu analiz. Bo jak się rozwinie biomasa w Polsce zależy jednak najwięcej od polityków. Np od tego co w najbliższych dniach ustalą. Jak pan przeanalizuje wpływ tego co siedzi w głowach Tuska, Barroso, Dimasa, Sarkozego na rolnictwo w UE. Czy nie wypadłoby jednak napisać, że bardzo dużo zależy od koniunktury w całości gospodarki polskiej i europejskiej. Granie w totalizatora piłkarskiego i mówienie, że ma się system uważam za bardziej racjonalne niż wieszczenie dziś dłużej niż do 2013 roku. Po prostu. I od tego mamy profesorów, aby nas edukowano.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 3 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE