ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:



PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA





MATERIAŁY PROBLEMOWE

Zapewnienie bezpieczeństwa elektroenergetycznego
06.01.2010r. 14:13

dr inż. Waldemar Dołęga
W artykule przedstawiono propozycje działań dla zapewnienia bezpieczeństwa elektroenergetycznego. Przeanalizowano dwa obszary działań: wytwarzanie, przesył i dystrybucję energii elektrycznej oraz użytkowanie energii elektrycznej.

("Energetyka Cieplna i Zawodowa” - nr 11/2009)
Dołączone pliki: Do odczytu plików wymagany jest program Acrobat Reader.


Dodaj nowy Komentarze ( 3 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 2 )


Autor: SVX 06.01.2010r. 15:38
Autor błędnie zdefiniował bariery rozwojowe sieci elektroenergetycznych. Powtarza często głoszone przez energetyków opinie o trudnościach prawnych. Prawda jest jednak inna, przedsiębiorstwa przesyłowe nie potrafią znaleźć się w sytuacji gospodarki rynkowej i za wszelką cenę chcą wymusić na władzach państwowych szczególne uprzywilejowania dla siebie. Jest to całkowicie nieuzasadnione. Obecnie obowiązujące przepisy regulując bardzo korzystnie prawo przesyłu w zupełności wystarczająco zabezpieczają interesy wszystkich stron postępowania. Energetykom śnią się łatwe wywłaszczenia jak w latach 50 uniegłego wieku, ale to odbiłoby się niekorzystnie na prawach właścicieli nieruchomości. To nie uda się w demokratycznym państwie prawa. Ograniczanie praw właścicieli może odbywać się tylko w nielicznych incydentalnych przypadkach, przy braku innych możliwych rozwiązań i to za zgodą sądu, nie może zaś stanowić stałej reguły sposobu pozyskiwania zgody właścicieli na zajmowanie nieruchomości. Obecne przepisy tak właśnie sprawy traktują i nic tu zmieniać nie potrzeba. Więcej dobrej woli i umiejętności porozumienia, a nie buta i matactwa po stronie firm energetycznych mogą poprawić sytuację. Bo to, że za zajmowane nieruchomości trzeba płacić odszkodowania to już chyba nikogo dzisiaj nie dziwi.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: czytelnik 07.01.2010r. 10:10
Dziwi natomiast wysokość odszkodowań żądanych przez właścicieli nieruchomości.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoft



cire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE