ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Pawlak i Żmijewski: Ministerstwo Finansów boi się oszczędzania energii
07.01.2011r. 06:00

Zmniejszenie zużycia energii oznacza ograniczenie wpływów z ogromnych podatków od jej produkcji i sprzedaży. Nie dziwi więc fakt, że resort finansów obawia się inwestycji w efektywność energetyczną, które dodatkowo pociągają za sobą koszty dla sektora finansów publicznych. Resort postanowił więc okroić ustawę o efektywności energetycznej.


UWAGA - BRAK DOSTĘPU DO INFORMACJI
jesteś niezalogowany (a) lub nie wykupiłeś (aś) abonamentu

Pełna treść informacji będzie dostępna tylko dla użytkowników, którzy wykupili odpowiedni abonament.

Aby uzyskać dostęp należy:

, CIRE.PL

Dodaj nowy Komentarze ( 13 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 13 )


Autor: ZZ 07.01.2011r. 08:32
Z każdego "kąta" zieje niekompetencją i tumiwisizmem. To spostrzeżenie na pierwszy "rzut oka". Trudno bowiem przyjąć do wiadomości aby eksperci w zakresie efektywności energetycznej (a mamy ich "mnoga") nie wiedzieli kto i dlaczego blokuje ustawę o efektywności energetycznej. Eksperci - szanowane autorytety, wolą się nie wychylać. W myśl zasady - niech zrobi to ktoś inny. Po co mają się narażać i stracić ciepłe stołki. Takie zachowania to brak odpowiedzialności i pasożytnictwo. Ograniczają się jedynie do komentarzy "z uśmiechem" typu: ustawa o efektywności energetycznej przekracza stan świadomości społecznej, czy jak w powyższym artykule "uszczypliwie" komentuje profesor. Brakuje Wam jaj Panowie eksperci, przyrośliście do ciepłych kapci. A ponadto "jaki pan, taki kram". Najlepszym przykładem na to jest pogrążanie się w zakresie efektywności energetycznej poprzez PROGRAM FLAGOWY UE - instalacje CCS - tak bardzo forowany przez szefa PE (także profesora) Pana Jerzego Buzka. Wiadomo, że CCS obniża sprawność elektrowni o ok. 12%. W efekcie po zastosowaniu CCS sprawność elektrowni wyniesie 40-12=28%. Sprawność elektrowni słonecznych wynosi 26%. "Quo vadis" efektywny energetycznie Energetyku i Wy szanowni eksperci?!
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Wyborcy i Klienci 07.01.2011r. 08:48
Obecny Minister finansów niech się przekwalifikuje na hodowcę bambusów a niech nie zajmuje się pogrążaniem Polski w zacofaniu technologicznym! Polacy pokażą zakutym łbom w MF że umieją liczyć i będą inwestować w nowoczesne techniki ograniczające zużycie energii i wpływy ze złodziejskiej akcyzy!
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: fragi 07.01.2011r. 10:27
Tak jest, niech inwestują ! Na pohybel ministerstwu.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Energetyk 50 07.01.2011r. 09:13
Liczą się jedynie strategiczne rozwiązania.Energetyka to infrastruktura wydobycia (pozyskania energii pierwotnej), produkcja, przesył i dystrybucja energii.To potężne koszty stałe. Samo oszczędzanie zużycia energii nie pozwoli na uzyskanie efektu zmniejszenia kosztów w sektorze energetycznym.Jeśli nie będziemy planować strategicznie za mniej energii zapłacimy wyższe ceny jednostkowe.Tak się dzieje na rynkach lokalnych z opłatami za wodę i kanalizację.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: hrabia strzeszyński 07.01.2011r. 09:52
efektywność energetyczna powinna być podstawową alternatywą Polski dla spełnienia księżycowych wymagań w zakesie emisji CO2. Postawa Ministerstwa Finansów jest co najmniej krótkowzroczna choć ciśnie się na usta mocniejsze określenie. Panie Premierze, jeśli od czasu do czasu, w przerwie pomiędzy meczami prowadzi Pan posiedzenia Rady Ministrów, warto omówić tę kwestię.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: xyz 07.01.2011r. 10:06
Przecież ta ustawa o efektywności to największy bubel ostatnich 10 lat, nie brońcie jej.Efekty będą żadne, przy tych zapisach to tylko biurokracja i kombinowanie.Nie mówię już o kolorach, bo niedługo ich zabraknie.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: fragi 07.01.2011r. 21:52
Z ciebie to taki znafca tematu jak z koziej d..y trąbka. Wątpię, by ktokolwiek czytał te twoje głupoty. A wiedzy w nich tyle co kot napłakał.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: ZZ 07.01.2011r. 11:08
Odpowiadam do xyz. Treść ustawy piszą przecież autorytety eksperckie a w dodatku rząd to "Rząd Fachowców" z expose. Przeczytamy i ocenimy dokonania tych wszystkich ekspertów i fachowców. Wierzę, że nie schowają głowy w piasek, że zdejmą kapelusz i z odkrytą przyłbicą wezmą się do roboty. POwodzenia. Dość "paplamentu".
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Sum 07.01.2011r. 20:38
Lecz pomimo szczerych chęci z gówna bicza nie ukręci. Każdy wynalazek zwiększający biurokrację i odchodzący od efektywności EKONOMICZNEJ, to pomysł idiotyczny, więc jeśli wejdzie w życie później to lepiej.
PS
Rozśmiesza mnie uzasadnienie blokady ustawy. Zmaiast przejmować się utratą konkurencyjności (spadek wpywów podatkowych) i wzrostem kosztów z tytułu biurokracji i nieefektywności gospodarki mówi się tu o utracie przychodów do budżetu (obniżka kosztów). Ale dorobiliśmy się ekonomistów.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: RobG56 07.01.2011r. 12:03
Wszystko to trąci Orwelem i Paragrafem 22.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: sceptyk 08.01.2011r. 15:37
Jak łatwo z ludzi robić idiotów. Przecież, działania energooszczędne są popierane. Słownie. A Profesorowi chodzi o to, żeby w ramach oszczędności, podatnicy przekazali mu darowizny w astronomicznej wielkości. Wymyśla ile można oszczędzić. Wychodzi z tego astronomiczna wielkość. (Kiedyś maluch miał produkować paliwo, a każdy gracz w totka miał być milionerem, nie mówiąc o kremach, które zapewniają wieczną młodość). I żąda od podatnika tylko 70% już teraz do kieszeni. Te pozostałe 30 % od marketingowych wyliczeń zostawiając podatnikowi. Przecież nikt mu nie zabrania oszczędzać ani namawiać do oszczędzania. On chce moje pieniądze na swoje oszczędzanie.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: RobG56 11.01.2011r. 11:24
tak mnie zamurowało, że przeniosłem to dalej:
http://www.wiadomosci24.pl/artykul/jaka_efektywnosc_energetyki_taka_efektywnosc_panstwa_176850.html
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: konsument 13.01.2011r. 11:13
zlikwidować Akcyzę na wszystko i VAT zlikwidować na wszystko
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 13 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE