ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Pawlak i Żmijewski: Ministerstwo Finansów boi się oszczędzania energii
07.01.2011r. 06:00

Zmniejszenie zużycia energii oznacza ograniczenie wpływów z ogromnych podatków od jej produkcji i sprzedaży. Nie dziwi więc fakt, że resort finansów obawia się inwestycji w efektywność energetyczną, które dodatkowo pociągają za sobą koszty dla sektora finansów publicznych. Resort postanowił więc okroić ustawę o efektywności energetycznej.


UWAGA - BRAK DOSTĘPU DO INFORMACJI
jesteś niezalogowany (a) lub nie wykupiłeś (aś) abonamentu

Pełna treść informacji będzie dostępna tylko dla użytkowników, którzy wykupili odpowiedni abonament.

Aby uzyskać dostęp należy:

, CIRE.PL

Dodaj nowy Komentarze ( 13 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: ZZ 07.01.2011r. 08:32
Z każdego "kąta" zieje niekompetencją i tumiwisizmem. To spostrzeżenie na pierwszy "rzut oka". Trudno bowiem przyjąć do wiadomości aby eksperci w zakresie efektywności energetycznej (a mamy ich "mnoga") nie wiedzieli kto i dlaczego blokuje ustawę o efektywności energetycznej. Eksperci - szanowane autorytety, wolą się nie wychylać. W myśl zasady - niech zrobi to ktoś inny. Po co mają się narażać i stracić ciepłe stołki. Takie zachowania to brak odpowiedzialności i pasożytnictwo. Ograniczają się jedynie do komentarzy "z uśmiechem" typu: ustawa o efektywności energetycznej przekracza stan świadomości społecznej, czy jak w powyższym artykule "uszczypliwie" komentuje profesor. Brakuje Wam jaj Panowie eksperci, przyrośliście do ciepłych kapci. A ponadto "jaki pan, taki kram". Najlepszym przykładem na to jest pogrążanie się w zakresie efektywności energetycznej poprzez PROGRAM FLAGOWY UE - instalacje CCS - tak bardzo forowany przez szefa PE (także profesora) Pana Jerzego Buzka. Wiadomo, że CCS obniża sprawność elektrowni o ok. 12%. W efekcie po zastosowaniu CCS sprawność elektrowni wyniesie 40-12=28%. Sprawność elektrowni słonecznych wynosi 26%. "Quo vadis" efektywny energetycznie Energetyku i Wy szanowni eksperci?!
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE