ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

MATERIAŁY PROBLEMOWE

Unijna polityka klimatyczna - na fali czy pod falą tsunami?
29.03.2011r. 13:32

dr inż. Bolesław Jankowski, Badania Systemowe "EnergSys"
Ostatnie wydarzenia światowe skłaniają do ponownego przyjrzenia się unijnej i polskiej polityce energetycznej. Pojawiają się bowiem działania i sytuacje, które wymagają odpowiedzi ze strony rządu polskiego. Zaliczyć do nich można z jednej strony działania podejmowane przez Komisję Europejską na rzecz dalszej redukcji emisji gazów cieplarnianych do roku 2050, a z drugiej - wydarzenia związane z awariami reaktorów jądrowych w Japonii.

(Badania Systemowe „EnergSys” Sp. z o.o.)
Dołączone pliki: Do odczytu plików wymagany jest program Acrobat Reader.


Dodaj nowy Komentarze ( 6 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 4 )


Autor: Janusz Gorzów 31.03.2011r. 08:55
Jakiś krytyczny ten artykuł...

Pozwolę sobie dać odpór sekowaniu polityki klimatycznej UE.
I tak:
1. Rząd RP powinien jeszcze goręcej popierać politykę "dekarbonizacji" szczególnie podczas zbliżającej się prezydencji,
2. Rząd RP powinien wnieść nowe ożywcze inicjatywy w tej sprawie, takie jak choćby palenie czarownic. Jest to wielce uzasadnione gdyż:
2.1 Czarownice są równie szkodliwe jak wzrost temperatury na Ziemi, co za kilka krugerrandów potwierdzi większość naukowców,
2.2 Czarownice to, było nie było, biomasa, czyli paliwo zero-emisyjne, jeśli idzie o CO2. Należałoby wprowadzić, w związku z tym, czarodziejskie certyfikaty jeśli to paliwo posłuży do generacji elektryczności,
2.3 Według najnowszych badać naukowych, w klastrze programów operacyjnych magiczny rozwój kapitału ludzkiego, to czarownice odpowiadają za nadmierne zadłużenie państw UE, państwowy system zdrowia, PKP, stocznie, podwyżkę podatków, wskaźnik M3 NBP, (pozostałe inicjatywy zróbmy sobie dobrze za cudze pieniądze),
2.4 Czarownice żyją długo rujnując tak dobrze skonstruowany system emerytalny,
2.5 Miotły, szklane kule skonfiskowane czarownicom mogłyby być twórczo wykorzystane, przez miriady urzędników, którzy muszą błądzić jak dzieci we mgle.

Temat na pewno rozwojowy...
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: fagusp 31.03.2011r. 11:13
Bardzo cenna inicjatywa. Przy odpowiedniej skali zatrzyma nie tylko globalne ocieplenie ale rozwiąże również problem przeludnienia. Szczyt klimatyczny w Johannesburgu już blisko, trzeba szybko wybudować instalację pilotażową. Hmm, gdzie by tą spalarnię postawić? Może w Oświęcimiu?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Gim 06.04.2011r. 08:30
Doskonały pomysł :)))) Ale że umysł mam dość pokretny to chcę zauważyć, że problem się chyba nawarstwi, bo kolega nie dopracował propozycji. Bo jak każdy doskonały socjalistyczny pomysł trzeba rozwiązać praktycznie. Trzeba ustalić ogólną definicję czarownicy, ustalić czarownice preferowane (czyli swoje) do których biura trzeba dopłacać z pieniędzy podatników (sorry z budżetu). Trzeba ustalić kryteria stosowania preferencji. Nie obędzie się więc bez departamentu do spraw czarownic w ministerstwie kultury i może sportu (latanie na miotle). Oczywiście trzeba powołać co najmniej dwie agencje rządowe ds każdego z rodzaju czarownic. No i wcześniej trzeba przeprowadzić przez renomowane kancelarie badanie i analizę problemu czarownic, systemu wsparcia i opodatkowania. Trzeba przeprowadzić szkolenia dla opodatkowanych i preferowanych czarownic. Uruchomienie systemu wsparcia i obłożenia akcyzą potrwa ze trzy lata.
PS
Proponuję więc praktyczny wniosek, niech rząd rozpatrując problem zatrudni kolegę szanownego jako niezależnego ekperta w w/w sprawie i na dokładkę i mnie, bo w końcu mamy swój wkład w zdefiniowanie problemu a środki finansowe zawsze sie przydadzą. Pozdrawiam ludzi myślących. Szczególnie tych myślących pokrętnie.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Gim 06.04.2011r. 08:34
W odniesieniu do pkt 1. chcę polecić koledze cele naszego ministra środowiska na okres prezydencji. A tu kolega poważny tekst (pkt 1) przeplata z żartami. Nieładnie.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 4 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Instytut PEcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE