ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

MATERIAŁY PROBLEMOWE

Unijna polityka klimatyczna - na fali czy pod falą tsunami?
29.03.2011r. 13:32

dr inż. Bolesław Jankowski, Badania Systemowe "EnergSys"
Ostatnie wydarzenia światowe skłaniają do ponownego przyjrzenia się unijnej i polskiej polityce energetycznej. Pojawiają się bowiem działania i sytuacje, które wymagają odpowiedzi ze strony rządu polskiego. Zaliczyć do nich można z jednej strony działania podejmowane przez Komisję Europejską na rzecz dalszej redukcji emisji gazów cieplarnianych do roku 2050, a z drugiej - wydarzenia związane z awariami reaktorów jądrowych w Japonii.

(Badania Systemowe „EnergSys” Sp. z o.o.)
Dołączone pliki: Do odczytu plików wymagany jest program Acrobat Reader.


Dodaj nowy Komentarze ( 6 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Gim 06.04.2011r. 08:30
Doskonały pomysł :)))) Ale że umysł mam dość pokretny to chcę zauważyć, że problem się chyba nawarstwi, bo kolega nie dopracował propozycji. Bo jak każdy doskonały socjalistyczny pomysł trzeba rozwiązać praktycznie. Trzeba ustalić ogólną definicję czarownicy, ustalić czarownice preferowane (czyli swoje) do których biura trzeba dopłacać z pieniędzy podatników (sorry z budżetu). Trzeba ustalić kryteria stosowania preferencji. Nie obędzie się więc bez departamentu do spraw czarownic w ministerstwie kultury i może sportu (latanie na miotle). Oczywiście trzeba powołać co najmniej dwie agencje rządowe ds każdego z rodzaju czarownic. No i wcześniej trzeba przeprowadzić przez renomowane kancelarie badanie i analizę problemu czarownic, systemu wsparcia i opodatkowania. Trzeba przeprowadzić szkolenia dla opodatkowanych i preferowanych czarownic. Uruchomienie systemu wsparcia i obłożenia akcyzą potrwa ze trzy lata.
PS
Proponuję więc praktyczny wniosek, niech rząd rozpatrując problem zatrudni kolegę szanownego jako niezależnego ekperta w w/w sprawie i na dokładkę i mnie, bo w końcu mamy swój wkład w zdefiniowanie problemu a środki finansowe zawsze sie przydadzą. Pozdrawiam ludzi myślących. Szczególnie tych myślących pokrętnie.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE