ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
23.07.2019r. 11:38

Związkowcy z Śląsko-Dąbrowskiego Regionu NSZZ Solidarność zapowiedzieli na środę demonstracja przed siedzibą zarządu ArcelorMittal Poland w Dąbrowie Górniczej. To miedzy innymi reakcja na brak odzewu ze strony zarządu na spółki ustawę o systemie rekompensat dla przemysłu energochłonnego.
23.07.2019r. 09:47

Wyzwania związane z niskoemisyjną transformacją gospodarek Polski i Rumunii oraz bezpieczeństwo dostaw gazu były przedmiotem bilateralnych konsultacji w ramach posiedzenia polsko-rumuńskiej grupy roboczej ds. polityki energetycznej. Posiedzenie odbyło się 22 lipca w Ploiești k. Bukaresztu. Polskę reprezentował wiceminister energii Tomasz Dąbrowski.
23.07.2019r. 09:10

Urząd Regulacji Energetyki, realizując wynikający z przepisów unijnych obowiązek identyfikacji polityk lub środków stosowanych na terytorium Polski, które mogłyby pośrednio przyczyniać się do zakłócenia procesu kształtowania się cen hurtowych, ogłosił konsultacje publiczne w tej sprawie.
23.07.2019r. 08:29

Enea Operator zmieniła zakres zamieszczanej raz na kwartał na stronie internetowej informacji o łącznej dostępnej mocy przyłączeniowej dla źródeł odnawialnych na swoim obszarze działania, czyli w północno-zachodniej Polsce. Informacja przedstawia nie tylko wartości aktualnie dostępnych mocy, ale również prognozę na pięć kolejnych lat. Spółka podkreśla, że jest dobrze przygotowana na przyłączanie OZE.
23.07.2019r. 05:45

Na temat prognoz wzrostu cen energii elektrycznej na przyszły rok i związanej z tym sytuacji sprzedawców energii, pisze "Parkiet".
22.07.2019r. 19:24

Jak najbardziej da się pogodzić czyste powietrze z rozwojem przemysłu - pokażemy, że to jest możliwe - stwierdził w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki. Według niego, opozycja chce doprowadzić do likwidacji energetyki opartej na węglu. To ogromne ryzyko dla przemysłu - ocenił.
22.07.2019r. 18:54

Energa Obrót zawarła piątą ugodę z pozwanymi farmami wiatrowymi - poinformowała Energa w komunikacie. Moc obiektów, których dotyczą zawarte ugody, stanowi około 43 proc. łącznej mocy zainstalowanej wszystkich pozwanych farm wiatrowych.
22.07.2019r. 17:06

Miejskie Zakłady Autobusowe w Warszawie za blisko 400 mln złotych zakupiły 130 przegubowych elektrobusów. Ten największy dotychczas kontrakt na bezemisyjne autobusy w Europie wygrała firma Solaris. Przegubowe Urbino 18 electric będą dostarczane do stolicy Polski w roku 2020.
22.07.2019r. 13:41

Rada Nadzorcza powołała zarząd Enei Operatora na nową kadencję. W porównaniu do poprzedniego składu w zarządzie spółki doszło do dwóch zmian.
22.07.2019r. 12:36

Spółki obrotu obawiają się, że rekompensaty za zamrożenie w tym roku cen energii nie pokryją całości poniesionych przez nie kosztów. Wskazują, że przyjęte w rozporządzeniu rozwiązania nie uwzględniają zróżnicowanej sytuacji kontraktowej i mogą negatywnie wpływać na większość sprzedawców - wynika z uwag zgłoszonych w ramach konsultacji projektu rozporządzenia.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE