ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
17.01.2020r. 13:02

Pod resort aktywów państwowych będzie podlegać ponad 200 podmiotów m.in. spółek, instytutów, wynika z zarządzania ministra aktywów państwowych. Sam wicepremier Jacek Sasin będzie nadzorować 27 spółek w tym m.in. największe spółki energetyczne.
17.01.2020r. 12:46

60 proc. ankietowanych gospodarstw domowych w aglomeracji śląsko-dąbrowskiej, korzystających obecnie z pieców węglowych musi do końca 2021 roku zmienić sposób ogrzewania. Takie dane płyną z badania opinii publicznej, dotyczącego znajomości i konsekwencji przepisów uchwały antysmogowej Sejmiku Województwa Śląskiego. Badanie przeprowadziła Fundacja Instytut Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS na zlecenie Tauron Ciepło.
17.01.2020r. 12:44

Wrocławska, miejska wypożyczalnia aut elektrycznych Vozilla kończy działalność. Miasto Wrocław oraz firma Enigma podpisały aneks do umowy, który skraca okres działalności wypożyczalni do 30 kwietnia 2020 r.
17.01.2020r. 12:40

Ze względu na skalę finansową w stosunku do wolumenu gospodarczego Polski, transformacja energetyki będzie wehikułem napędzającym rozwój kraju w ciągu kilkunastu najbliższych lat. Transformacja energetyki będzie programowana przez obecne pokolenie, ale realizowana już przez następne pokolenia Y i Z - powiedział prof. Wojciech Myślecki - przewodniczący zespołu ds. nowoczesnych technologii w energetyce przy NCBiR, podczas konferencji "Klaster energetyczny na rzecz ochrony klimatu jako czynnik nowej polskiej strategii klimatyczno-energetycznej".
17.01.2020r. 11:53

Grupa BMW poinformowała, że w 2019 r. na polskim rynku sprzedała łącznie 1 233 samochody elektryczne (BEV) oraz hybrydy typu plug-in (PHEV) marek BMW i MINI.
17.01.2020r. 10:43

Rada nadzorcza Polskiej Grupy Energetycznej ogłosiła postępowanie kwalifikacyjne na członków zarządu kolejnej XI wspólnej kadencji - wynika z ogłoszenia na stronie Ministerstwa Aktywów Państwowych.
17.01.2020r. 10:38

Agencja Rozwoju Przemysłu podpisała list intencyjny z General Electric, który zakłada rozwój możliwości produkcyjnych i usługowych w sektorze nowoczesnych konwencjonalnych i odnawialnych źródeł energii - podała ARP w komunikacie prasowym. Współpraca miałaby w szczególności dotyczyć rozwoju morskich farm wiatrowych i projektów fotowoltaicznych w Polsce.
17.01.2020r. 09:13

Dla wszystkich jasne stało się, że Dolny Śląsk czeka transformacja energetyczna. W obliczu zmian klimatycznych konieczne jest zwiększenie wykorzystywania odnawialnych źródeł energii i wykorzystania niskoemisyjnych paliw. Podczas konferencji "Klaster energetyczny na rzecz ochrony klimatu jako czynnik nowej polskiej strategii klimatyczno-energetycznej" w Gaju Oławskim, przedstawiciele branży energetycznej dyskutowali wczoraj na temat nowej polskiej strategii klimatyczno-energetycznej.
17.01.2020r. 09:12

Propozycja Komisji Europejskiej ws. podziału środków z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji i towarzyszącego mu mechanizmu - to pierwsza propozycja, ale nadal prowadzimy w tej sprawie rozmowy - podkreślił w piątek minister - członek Rady Ministrów Michał Woś.
17.01.2020r. 08:15

Dopłaty do zakupu samochodów elektrycznych finansowane z Funduszu Niskoemisyjnego Transportu mają stymulować rozwój elektromobilności w Polsce. W najbliższych miesiącach z rządowego wsparcia będą mogły skorzystać jedynie osoby fizyczne, które nie prowadzą działalności gospodarczej. Nabór wniosków, który zaplanowano na pierwszy kwartał 2020 roku, nie uwzględnia rynku flotowego. Wprawdzie rozporządzenie obejmujące przedsiębiorców już zostało przyjęte, ale warunki proponowanego wsparcia będą raczej zniechęcać firmy do korzystania z dopłat, a to właśnie one realizują 70 proc. zakupów nowych aut.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE