ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
23.06.2020r. 13:19

Niskoemisyjne źródła wytwarzania są w Polsce konieczne. Apeluję o zdrowy rozsądek - powiedział we wtorek prezes PKN Orlen Daniel Obajtek, komentując protest aktywistów Greenpeace w elektrowni Ostrołęka C.
23.06.2020r. 12:50

Petycja w obronie Kopalni i Elektrowni Turów, oddziałów spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE, trafiła 23 czerwca na ręce Anny Zalewskiej, poseł do Parlamentu Europejskiego. Pod dokumentem, który ma trafić do Przewodniczącej Komisji Europejskiej, podpisało się blisko 30 tysięcy przeciwników likwidacji kompleksu Turów. W akcję zbierania podpisów zaangażowali się mieszkańcy okolicznych powiatów, harcerze a także Pracownicy i Strona Społeczna PGE GiEK.
23.06.2020r. 12:45

Budowa fabryki akumulatorów elektrycznych Mercedes-Benz w Jaworze (Dolnośląskie) jest na ukończeniu, obecnie trwa w niej montaż drugiej linii produkcyjnej. Uruchomienie pierwszej linii akumulatorów do pojazdów hybrydowych planowane jest po wakacjach, a pozostałych linii w pierwszym kwartale 2021 r.
23.06.2020r. 12:39

Osoby z Greenpeace weszli we wtorek w nocy na plac budowy elektrowni Ostrołęka - poinformowała mł. asp. Aneta Waracka z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce. Dodała, że policjanci podejmowali próby negocjacji z aktywistami; na miejscu jest również policyjny zespół antykonfliktowy.
23.06.2020r. 12:15

W ubiegłym roku Fortum sprzedało w Polsce do klientów detalicznych i biznesowych prawie 1,6 TWh energii elektrycznej. W tym roku fińska grupa chce poprawić ten wynik o kilkadziesiąt procent.
23.06.2020r. 10:44

Od 8 czerwca do końca sierpnia Komisja Europejska prowadzi konsultacje dotyczące opłat, które ma pobierać ACER od uczestników hurtowego rynku energii raportujących dane na podstawie rozporządzenia REMIT - informuje Urząd Regulacji Energetyki.
23.06.2020r. 08:20

Współpraca na polu energetyki ma być jednym z tematów wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w USA. Od kilku lat Polska kontraktuje tam skroplony gaz, amerykańskie firmy zaś dostarczają elementy elektrowni, przede wszystkim gazowych.
23.06.2020r. 07:36

Kolejne miesiące w Unii Europejskiej będą upływać pod znakiem radzenia sobie z kryzysem gospodarczym. Ma to umożliwić ogromny pakiet pomocowy i inwestowanie w branże przyszłości, które napędzą wzrost PKB i powstawanie nowych miejsc pracy. Kierunek tych zmian wyznaczać będą Niemcy, które 1 lipca przejmą od Chorwacji przewodnictwo w UE i które same postawiły na przyszłościowe inwestycje. - Możemy się spodziewać dużych środków finansowych na inwestycje, które umożliwią przestawienie europejskiej gospodarki na napędy wodorowe - mówi Marcin Korolec, były minister środowiska i prezes Fundacji Promocji Pojazdów Elektrycznych.
23.06.2020r. 07:24

Ciepłownictwo stoi przed koniecznością transformacji i dużych inwestycji w infrastrukturę, co wynika m.in. z coraz bardziej restrykcyjnych norm środowiskowych. Wytwórcy energii i ciepła współpracują z samorządami z całej Polski, by modernizować lokalne systemy ciepłownicze i budować nowe, bardziej proekologiczne źródła. W ubiegłym tygodniu spółka PGE Energia Ciepła podpisała z władzami Sanoka porozumienie, które dotyczy inwestycji w rozwój tamtejszej infrastruktury ciepłowniczej. Nowa inwestycja będzie ekologiczna i efektywna ekonomicznie, co przełoży się też na niższe ceny ciepła dla mieszkańców i poprawi jakość powietrza w regionie. Procesu inwestycyjnego w polskich miastach nie powstrzymała również pandemia koronawirusa.
23.06.2020r. 05:47

W 2020 roku z odnawialnych źródeł powinno pochodzić w Polsce 15 proc. energii, przypomina "Rzeczpospolita" i analizuje, czy cel ten zostanie osiągnięty.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE