ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
16.01.2020r. 22:31

Strategicznym celem dla Polski jest obecnie sformułowanie takiej propozycji transformacji energetyki, która zostanie zaakceptowana w UE i pozwoli nam proporcjonalnie w największym stopniu wykorzystać środki z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji, gdyż fundamentalnie mamu ku temu podstawy posiadając jeden z najbardziej emisyjnych miksów energetycznych w całej Europie - powiedział Remigiusz Nowakowski, prezes DISE, podczas konferencji "Klaster energetyczny na rzecz ochrony klimatu jako czynnik nowej polskiej strategii klimatyczno-energetycznej".
16.01.2020r. 20:12

Zgodnie z podpisaną 13 grudnia ub.r. umową, jeszcze w 2019 r. do LOTOS Kolej dotarły dwie z sześciu lokomotyw Dragon 2 produkcji firmy Newag. Z początkiem nowego roku włączono je do eksploatacji. Pierwsze kilometry w barwach LOTOSU pokonały ciągnąc ciężkie składy na zlecenie Grupy Kapitałowej LOTOS oraz klientów zewnętrznych.16.01.2020r. 19:06

Polscy dyplomaci przekonują, że Polska jest usatysfakcjonowana tym, iż 27 proc. środków z puli dla całej UE ma trafić na niwelowanie społecznych skutków transformacji nad Wisłą. Podkreślają jednak, że to nie koniec rozmów. Nieoficjalnie część krajów uważa, że Warszawa dostała za dużo.
16.01.2020r. 17:06

Nowela przewidująca zwolnienie z podatku dotacji na zakup samochodów elektrycznych trafi na głosowanie w Senacie. Podczas czwartkowej debaty nie zgłoszono do niej poprawek.
16.01.2020r. 15:16

Rafako podpisało z Agencją Rozwoju Przemysłu porozumienie o współpracy. Planuje sprzedaż na rzecz ARP, po uprzednim wydzieleniu, oddziału w Solcu Kujawskim, który będzie się zajmował produkcją oraz sprzedażą pojazdów elektrycznych - podało Rafako w komunikacie.
16.01.2020r. 15:14

W czwartek,16 stycznia 2020 roku rada nadzorcza Energi podjęła uchwałę o odwołaniu jednego z członków zarządu - podała spółka w komunikacie.
16.01.2020r. 14:47

W nawiązaniu do artykułu "Polska dostanie mniej, niż by mogła", który ukazał się 16 stycznia 2020 r. w Pulsie Biznesu, Ministerstwo Klimatu poinformowało, że trudno zgodzić się ze stwierdzeniem, że Polska przespała dyskusję o kształcie Funduszu Sprawiedliwej Transformacji. Należy zauważyć, że do skorzystania ze środków Funduszu będą uprawnione regiony (spełniające kryteria) ze wszystkich państw członkowskich UE.
16.01.2020r. 14:06

Zrozumienie dla naszej pozycji wyjściowej, które dało się zauważyć w przedstawionej w środę wstępnej propozycji podziału środków z unijnego Funduszu Sprawiedliwej Transformacji (FST) jest dobrą, a może nawet bardzo dobrą wiadomością dla Polski - ocenił w czwartek w Pradze premier Mateusz Morawiecki.
16.01.2020r. 14:00

Za trudną sytuację polskiej branży hutniczej odpowiada szereg czynników globalnych - poinformował wiceminister rozwoju Krzysztof Mazur, przedstawiając w czwartek w Senacie informację Prezesa Rady Ministrów na temat stanu polskiego hutnictwa. Jak przyznał wśród przyczyn problemów jest też niekorzystny miks energetyczny w Polsce.
16.01.2020r. 12:42

Commercial Metal Company Poland (CMC) zawarło długoterminową umowę ze Statkraft na dostawę energii z OZE - czytamy w serwisie pb.pl.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE