ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
26.03.2020r. 16:05

Jak czytamy w portalu Gramwzielone.pl, operatorzy sieci dystrybucyjnych zaczynają ograniczać usługi związane z przyłączaniem mikroinstalacji fotowoltaicznych. To może przełożyć się między innymi na spowolnienie realizacji programu Mój Prąd, w którym wypłata dofinansowania jest uzależniona od wykonania przyłączenia. Z jakimi jeszcze skutkami epidemii koronawirusa muszą liczyć się firmy działające na rozwijającym się ostatnio w szybkim tempie polskim rynku mikroinstalacji fotowoltaicznych?
26.03.2020r. 15:07

Po ponad 2 latach oczekiwania Trybunał Sprawiedliwości UE wyznaczył na 26 maja br. termin rozprawy skargi Rzeczpospolitej Polskiej na decyzję ustanawiającą konkluzje dotyczące najlepszych dostępnych technik (BAT) w odniesieniu do dużych obiektów energetycznego spalania.
26.03.2020r. 14:18

Wyniki testów na utratę wartości rzeczowych aktywów trwałych oraz odpis aktualizujący pomniejszą skonsolidowany wynik netto ZE PAK, nie wpłyną natomiast na wartość skonsolidowanego wyniku EBITDA - podała spółka w komunikacie.
26.03.2020r. 13:56

Fundacja Energa przeznaczyła blisko milion złotych na wsparcie szpitala specjalistycznego w Wejherowie. Pieniądze pomogą placówce w zakupie niezbędnej aparatury medycznej dla pacjentów wymagających intensywnej opieki. Energa wspiera też działania infolinii NFZ oraz angażuje się w pomoc potrzebującym uczniom, przekazując im laptopy do nauki.
26.03.2020r. 13:43

O 6,3 proc. wzrósł w ubiegłym roku średni koszt każdej tony węgla, sprzedanej przez krajowych producentów tego surowca. Jak wynika z danych Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP), w przypadku węgla energetycznego średnia cena węgla była w 2019 r. o ponad 60 zł niższa od średniego kosztu.
26.03.2020r. 13:24

W związku z zagrożeniami wynikającymi z rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2 oraz ogłoszeniem stanu zagrożenia epidemicznego Ministerstwo Aktywów Państwowych wnioskowało w poniedziałek przesunąć termin wejścia w życie rozporządzenia Ministra Energii z sierpnia 2019 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy urządzeniach energetycznych. W środę zostało opublikowane rozporządzenie w tej sprawie.
26.03.2020r. 11:12

Konfederacji Lewiatan przygotowała pakiet postulatów, które pomogą firmom energetycznym przetrwać czas epidemii koronawirusa. Rozwiązania te maja miedzy innymi ograniczać groźbę utratę płynności finansowej dostawców energii elektrycznej, gazu, ciepła z powodu wstrzymania płatności przez odbiorców, a jednocześnie maja pozwolić zachować ciągłość dostaw tych mediów.
26.03.2020r. 10:25

Europejski Bank Inwestycyjny przyznał kredyt w wysokości 480 mln euro na budowaną pod Wrocławiem przez LG Chem fabrykę akumulatorów do pojazdów elektrycznych.
26.03.2020r. 09:56

Emoji samochodu elektrycznego i stacji ładowania w każdym telefonie i komunikatorze internetowym. Chce tego największa organizacja branżowa, kreująca rynek elektromobilności w Polsce i regionie CEE. PSPA zgłosiło propozycje nowych piktogramów do Unicode Consortium, organizacji zajmującej się standaryzacją znaków. Nowe emoji mają promować zeroemisyjną mobilność na świecie.
26.03.2020r. 08:47

Syndyk zarządzający masą upadłością Elektrobudowy poinformował, że do spółki dotarły wezwania do zapłaty kar umownych w związku z jedną z realizowanych inwestycji sieciowych.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE