ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
19.07.2019r. 11:41

Posłanki PO-KO wezwały ministra środowiska Henryka Kowalczyka do reakcji i zabrania głosu w sprawie projektu noweli ustawy o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie. Według nich, jest to projekt, który ma charakter "antyspołeczny i antyprzyrodniczy".
19.07.2019r. 11:23

Budowę farmy fotowoltaicznej zlokalizowanej w miejscowości Mysłowice - Dziećkowice na terenie kwatery zrekultywowanego składowiska odpadów paleniskowych Elektrowni Jaworzno III planuje Tauron Wytwarzanie.
19.07.2019r. 11:03

Uruchomienie środków pieniężnych dla pracowników Tauron Wydobycie, w ramach funduszu płac to główne postanowienie podpisanego w czwartek porozumienia pomiędzy reprezentatywnymi organizacjami związkowymi a zarządem spółki. Przyspieszone zostają również rozmowy płacowe Rady Społecznej Grupy Tauron. Rezygnację z funkcji prezesa złożył pełniący ją zaledwie od początku czerwca Sławomir Obidziński.
19.07.2019r. 10:19

W pierwszym półroczu 2019 r. nakłady inwestycyjne w Grupie Orlen osiągnęły poziom 1,7 mld zł, przy czym najwięcej, bo 1 mld zł, w segmencie downstream, czyli łącznie w części rafineryjnej, petrochemicznej i energetycznej - wynika z danych koncernu.
19.07.2019r. 09:22

Niemcy rezygnują z energii jądrowej i węgla. Tymczasem wielu producentów energii i operatorów sieci może mieć problemy z utrzymaniem stałości dostaw - czytamy w BiznesAlert.pl.
19.07.2019r. 09:19

Nowe kogeneracyjne źródło współpracujące z instalacją OZE planuje wybudować w Pile Grupa Enea. Instalacja oparta o trzy źródła gazowe pomoże ograniczyć emisje i przeciwdziałać smogowi. Wart 48 mln zł projekt przygotowywany przez MEC Piła stara się o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
19.07.2019r. 08:59

Jedną poprawkę o charakterze techniczno-redakcyjnym zgłoszono w II czytaniu projektu ustawy o OZE w nocy z czwartku na piątek. W piątek rano komisja energii poparła poprawkę, a cały projekt ma być głosowany jeszcze na tym posiedzeniu Sejmu.
19.07.2019r. 06:03

Na temat problemów Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin w związku z kończącymi się zasobami węgla brunatnego i protestu ekologów, którzy uważają, że spółka jest głównym winnym suszy w Wielkopolsce, pisze "Rzeczpospolita".
19.07.2019r. 05:43

Sejmowa komisja ds. energii i Skarbu Państwa przyjęła wczoraj w pierwszym czytaniu projekt ustawy o zmianie ustawy o OZE. Warunkiem przeprowadzenia jesienią aukcji dla tych źródeł jest przekazanie dziś nowelizacji ustawy z Sejmu do Senatu. W tle istnieją wciąż obawy branży wiatrowej przed wprowadzeniem poprawki dotycząca poziomu opłaty zastępczej, o czym pisze "Puls Biznesu"
18.07.2019r. 16:30

Sejmowa komisja energii i skarbu wprowadziła szereg niewielkich zmian w rządowym projekcie nowelizacji ustawy o OZE. Większość ma charakter redakcyjno-legislacyjny, nie zmieniają generalnego brzmienia projektu.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE