ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
27.07.2021r. 20:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Trwa Ogólnopolski Konkurs dla Jednostek Samorządu Terytorialnego na Najbardziej Innowacyjny Energetycznie Samorząd. Konkurs organizuje Instytut Polityki Energetycznej im Ignacego Łukasiewicza w Rzeszowie, wspólnie z partnerami.
27.07.2021r. 20:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Modernizacja Instalacji Odsiarczania Spalin (IOS) to jedna z najważniejszych inwestycji proekologicznych zrealizowanych przez Eneę Elektrownię Połaniec w tym roku. Dzięki projektowi sprawność IOS została podniesiona z ok. 93-94% do wartości 96%. Koszt inwestycji wyniósł prawie 50 mln zł brutto. Inwestycja była częścią programu dostosowania aktywów wytwórczych Grupy Enea do nowych wymagań środowiskowych wynikających z konkluzji BAT.
27.07.2021r. 17:00

Redakcja CIRE
Acciona Energia i SSE Renewables porozumiały się w sprawie rozwoju morskich elektrowni wiatrowych w Polsce, która dąży do wdrożenia ok. 6 GW mocy pochodzącej z tego rodzaju instalacji do końca dekady. Do realizacji tego celu obie firmy, które już współpracują ze sobą w rozwijaniu morskich elektrowni wiatrowych w Hiszpanii i Portugalii, podpisały porozumienie o współpracy (memorandum of understanding), aby sformalizować działającą na polskim rynku spółkę joint venture w proporcjach 50-50.
27.07.2021r. 16:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
29 zgłoszeń wpłynęło w ogłoszonym ponad dwa tygodnie temu konkursie na prezesa Jastrzębskiej Spółki Węglowej i jego czterech zastępców: ds. ekonomicznych, ds. handlu, ds. rozwoju oraz ds. technicznych i operacyjnych. O każde z tych stanowisk ubiega się co najmniej pięciu kandydatów.
27.07.2021r. 15:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Urząd Regulacji Energetyki przypomniał we wtorek, że do 15 listopada operatorzy systemów gazowych muszą przedłożyć do zatwierdzenia w drodze decyzji plany wprowadzania ograniczeń w poborze gazu. Wynika to z nowych europejskich regulacji.
27.07.2021r. 14:00

Za niespełna dwa lata w należącej do Grupy Veolia ciepłowni w Tarnowskich Górach (Śląskie) powstanie system kogeneracyjny, wykorzystujący do produkcji prądu i ciepła gaz ziemny, biomasę leśną oraz biogaz z miejscowej oczyszczalni ścieków. We wtorek wmurowano kamień węgielny pod tę inwestycję.
27.07.2021r. 14:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Wskazanie przez rząd lokalizacji dla portu instalacyjnego dla morskiej energetyki wiatrowej to - według branży - najpilniejsza decyzja w całym projekcie offshore. Stawką - jak wynika z raportu o krajowym łańcuchu dostaw - są duże korzyści dla polskich firm.
27.07.2021r. 14:00

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
ZEPAK już ma decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia polegającego na budowie wytwórni wodoru wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Została wydana przez Prezydenta Miasta Konina p. Piotra Korytkowskiego w uzgodnieniu z Marszałkiem Województwa Wielkopolskiego, Regionalnym Dyrektorem Ochrony Środowiska w Poznaniu i z Dyrektorem Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej Wód Polskich w Poznaniu.
27.07.2021r. 13:30

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Zarząd PGNiG zawarł porozumienia określające podstawowe warunki aneksów do umów na dostawy gazu skroplonego (LNG) z Venture Global Plaquemines LNG oraz Venture Global Calcasieu Pass - podał koncern w komunikacie.
27.07.2021r. 13:00

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo wysłało do Port Arthur LNG, LLC, spółki zależnej Sempra LNG, LLC wypowiedzenie umowy długoterminowej z 19 grudnia 2018 roku na dostawy gazu skroplonego LNG - poinformowało PGNIG w komunikacie.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Instytut PEcire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE