ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
05.03.2021r. 16:18

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Ocean Winds, spółka joint venture (50:50) pomiędzy hiszpańskim EDP Renewables i francuskim Engie. połączył siły z Terna Energy - grecką firmą zajmującą się energetyką odnawialną, aby wspólnie rozwijać projekty pływających morskich farm wiatrowych w Grecji.
05.03.2021r. 15:26

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Nadchodzą zmiany w niemieckiej wiosce Gundremmingen, a lokalna elektrownia jądrowa stoi w obliczu rychłego zamknięcia w ramach niemieckiej polityki transformacji energetycznej
05.03.2021r. 13:31

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Dyrektor generalny Międzynarodowej Agencji Energetycznej (International Energy Agency, IEA), Fatih Birol, podkreślił rolę, jaką energia jądrowa może odegrać w globalnej walce ze zmianami klimatu.
05.03.2021r. 11:39

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Pandemia wywołała wiele szkód na świecie. Paradoksalnie jej pojawienie okazało się kluczowe dla promocji pojazdów zelektryfikowanych oraz wyposażonych w ogniwa paliwowe (napędzanych wodorem). W Europie widać było to po wynikach sprzedaży. W niektórych przypadkach wzrosty wynosiły ponad 1300 procent i to tylko w ostatnim kwartale minionego roku.
05.03.2021r. 11:07

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Władze Tennessee Valley ogłosiły, że współpracują z Facebookiem przy czwartym projekcie firmy dotyczącym energii odnawialnej i pierwszym projekcie dotyczącym magazynowania baterii, tym razem w Mississippi.
05.03.2021r. 10:09

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Kerala ma nadzieję przekonać więcej mieszkańców do zmian, uruchamiając nowy program dachów słonecznych, mający na celu ograniczenie emisji dwutlenku węgla i uniezależnienie stanu od importowanej energii.
05.03.2021r. 09:36

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Chiny będą dysponowały największą na świecie flotą elektrowni jądrowych w ciągu dziesięciu lat, podczas gdy większość jednostek w regionach, w których od dawna istnieje energetyka jądrowa - w Japonii, Unii Europejskiej i Stanach Zjednoczonych - czeka koniec pierwotnie projektowanego 40-letniego okresu eksploatacji.
05.03.2021r. 08:53

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Spółka otrzymała zielone światło, jeśli chodzi o uruchomienie elektrowni fotowoltaicznej Cañamares, zlokalizowanej w Kastylii-La Manchy i powstałej w ramach realizacji strategii zakładającej oparcie rozwoju Grupy na produkcji energii
05.03.2021r. 08:06

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Pomimo oczekiwań opinii publicznej czeski rząd nie zdecydował w poniedziałek o rezygnacji z węgla, gdyż rekomendacja sformułowana w grudniu przez komisję węglową nie znalazła wystarczającego poparcia wśród ministrów. W Czechach w górnictwie węgla kamiennego i brunatnego pracuje ok 18 tys. ludzi, co daje naszym południowym sąsiadom trzecie miejsce w Europie po Polsce (99 tys. zatrudnionych) i Niemczech (25 tys.). Proporcjonalnie do liczby ludności kraju (10 mln) oznacza to sytuację porównywalną do polskiej.
05.03.2021r. 07:44

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Japoński Panasonic zamyka dział produkcji paneli PV. Firma nie będzie już wytwarzać ogniw fotowoltaicznych we własnym zakresie.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE