ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
30.07.2021r. 21:00

Redakcja CIRE
Minister energii Virgil Popescu zapowiedział sprzedaż przez giełdę mniejszościowych udziałów Hidroelectrica, jednej z największych rumuńskich spółek energetycznych - informuje serwis "pb.pl".
30.07.2021r. 11:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Rynek produkcji wodoru może wzrosnąć niemal trzykrotnie do 2050 r. dzięki nabierającemu tempa procesowi dekarbonizacji i konieczności poszukiwania dodatkowych i emisyjnych w niskim stopniu źródeł energii - wynika z raportu firmy doradczej Bain & Company. Wzrost rynku będą napędzać spadające koszty produkcji, rosnące ceny uprawnień do emisji CO2 oraz dotacje rządowe na wdrażanie rozwiązań wodorowych.
30.07.2021r. 10:00

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Ceny ropy na amerykańskiej giełdzie paliw spadają. Według analityków obawy o pandemię koronawirusa nie wpływają jednak na zmniejszenie popytu na surowiec. Ceny miedzi wzrosły podczas poprzedniej sesji.
30.07.2021r. 09:00

Redakcja CIRE
Notowania uprawnień EUA do emisji CO2, ceny węgla energetycznego ARA na przyszły rok oraz ceny paliw.
30.07.2021r. 07:00

www.cire.pl - branża spędza dzień na CIRE
Jak poinformował Rosatom na drugim bloku Białoruskiej Elektrowni Jądrowej rozpoczęto najbardziej złożony proces technologiczny programu rozruchu przed jego fizycznym uruchomieniem, tj. "testy na gorąco". Zezwolenie na przeprowadzenie tego procesu technologicznego wydał białoruski dozór jądrowy Gosatomnadzor.
30.07.2021r. 07:00

www.cire.pl - branża spędza dzień na CIRE
Rozmowy z Czechami ws. kopalni Turów i wypracowania polsko-czeskiej umowy nadal będą kontynuowane, a kolejne spotkanie planowane jest na 5 sierpnia - poinformował w czwartek resort klimatu i środowiska. Polsko-czeskie negocjacje trwają już od ponad miesiąca.
30.07.2021r. 06:00

Redakcja CIRE
"Zachęcamy do wyrażenia opinii na temat preferencji rządu, aby zbadać potencjał chłodzonych gazem reaktorów modułowych AMR wytwarzających ciepło o wysokiej temperaturze (HTGR) i umożliwić ich demonstrację na początku lat 30-ych, aby wspierać osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2050 r." - czytamy w streszczeniu komunikatu Departamentu Biznesu, Energii i Strategii Przemysłowej (Department for Business, Energy & Industrial Strategy).
29.07.2021r. 19:00

Redakcja CIRE
Jak podaje firma badawcza Jato Dynamics, w czerwcu lepiej niż Tesla Model 3 sprzedawał się w Europie tylko Volkswagen Golf - informuje serwis "pb.pl".
29.07.2021r. 16:00

Redakcja CIRE
Turbina pływowa O2 firmy Orbital Marine Power ważąca 680 ton i określana "najpotężniejszą na świecie" rozpoczęła wytwarzanie energii, która jest przesyłana do sieci w Europejskim Centrum Energii Morskiej (European Marine Energy Centre) na Orkadach, archipelagu położonym na północ od kontynentalnej części Szkocji.
29.07.2021r. 15:00

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Cedo, jeden z największych w Europie producentów worków na śmieci z tworzywa sztucznego z recyklingu, wykonała pierwszy duży krok naprzód w kierunku osiągnięcia neutralności klimatycznej, zasilając swoją fabrykę w angielskim Telford oraz biura w Paryżu i Mönchengladbach energią pochodzącą w 100% ze źródeł odnawialnych.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Instytut PEcire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE