ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
02.12.2020r. 17:28

Niemiecki rząd zniósł opłatę doliczaną do cen energii przeznaczaną na wsparcie technologii wytwarzania zielonego wodoru, wytwarzanego z procesu elektrolizy - informuje "BiznesAlert.pl".

02.12.2020r. 16:24

Premier Nowej Zelandii Jacinda Ardern ogłosiła w środę w kraju klimatyczny stan wyjątkowy i zapowiedziała, że do 2025 r. sektor publiczny osiągnie neutralność węglową. Nowa Zelandia stała się 33. krajem, który zdecydował się na taki krok.
02.12.2020r. 16:00

Jak czytamy w portalu Gramwzielone.pl, Komisja Europejska uruchomiła drugi nabór wniosków o dofinansowanie z Funduszu Innowacji. Unijne środki w łącznej wysokości 100 mln euro zasilą mniejsze inwestycje związane z produkcją czystej energii czy poprawą efektywności energetycznej. Obecnie KE rozpatruje wnioski złożone w pierwszym naborze, który odbył się wcześniej w tym roku i w którym kilkanaście wniosków wysłano z Polski.
02.12.2020r. 15:39

Czy w związku z pandemią istnieje potrzeba zrewidowania obecnych celów klimatycznych, jak uzyskać akceptację wszystkich interesariuszy dla sprawiedliwej transformacji oraz jakie są największe szanse i wyzwania dla rynków pracy po transformacji energetycznej - m.in. o tych zagadnieniach dyskutowali uczestnicy debaty "Ludzie i klimat. Sprawiedliwa transformacja w praktyce", zorganizowanej przez Krajowy Ośrodek Zmian Klimatu. W spotkaniu, które odbyło się 2 grudnia 2020 r., uczestniczył minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka oraz przedstawiciele rządów i organizacji międzynarodowych zaangażowanych w sprawiedliwą transformację.

02.12.2020r. 14:50

Transformacja energetyczna musi zostać zrealizowana, ale trzeba to uczynić w sposób sprawiedliwy, rozumny, z uwzględnieniem polskich realiów gospodarczych i interesów pracowniczych - wskazał w barbórkowym przesłaniu do górników prezydent Andrzej Duda.
02.12.2020r. 14:37

Czeski operator elektroenergetycznej sieci przesyłowej ČEPS podpisał umowę pożyczki z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym (EBI). Środki zostaną przeznaczone na inwestycje wzmacniające infrastrukturę przesyłu energii elektrycznej w Czechach.
02.12.2020r. 14:11

Ekoenergetyka-Polska dostarczy stacje ładowania autobusów elektrycznych dla kolejnych miast. Dwadzieścia ładowarek trafi do Craiova w Rumunii, a cztery - w tym pantografowa stacja szybkiego ładowania - do Piły. Zielonogórska spółka realizuje kontrakty z Solaris Bus & Coach.
02.12.2020r. 13:43

Macquarie's Green Investment Group (GIG) ogłosiła pod koniec ubiegłego tygodnia zakup farmy wiatrowej w Jozwinie od Vortex Energy Poland i Max Bögl International SE. Projekt jest zlokalizowany w zachodniej Polsce, około 3 km na północ od wsi Jozwin i 200 km na zachód od Warszawy.
02.12.2020r. 12:10

W ciągu dwóch dekad Polska chce wybudować nowy, zeroemisyjny system energetyczny - mówił w środę w czasie Central European Energy Days wiceminister klimatu Adam Guibourge-Czetwertyński. Unijna komisarz ds. energii Kadri Simson zapowiedziała strategię ws. morskiej energetyki odnawialnej.
02.12.2020r. 12:05

Hyundai Motor Group zaprezentował platformę E-GMP przeznaczoną dla samochodów elektrycznych nowej generacji. Koncern informuje, że do zalet E-GMP należą m.in. zwiększona elastyczność konstruowania, poprawa właściwości jezdnych, większy zasięg, możliwość zastosowania nowoczesnych systemów bezpieczeństwa oraz więcej miejsca we wnętrzu dla pasażerów i na bagaż.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE