ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
14.11.2019r. 07:17

Notowania uprawnień EUA do emisji CO2, ceny węgla energetycznego ARA na przyszły rok oraz ceny paliw.
14.11.2019r. 05:09

Międzynarodowa Agencja Energii, w opublikowanej w środę analizie "World Energy Outlook 2019", zwraca uwagę na pogłębiające się dysproporcje i wyjaśnia wpływ decyzji podejmowanych dzisiaj na systemy energetyczne w niedalekiej przyszłości. Autorzy opracowania proponują scenariusze, które umożliwią światu osiągnięcie celów w zakresie klimatu, dostępu do energii, jakości powietrza przy jednoczesnym skupieniu się na niezawodności i przystępności energii dla rosnącej populacji ludzi.
14.11.2019r. 00:30

Na całym świecie to dzieci są najbardziej narażone na na negatywne skutki zdrowotne zmieniającego się klimatu - alarmują autorzy ogłoszonego w czwartek raportu The Lancet Countdown. Dokument ten ukazuje globalny obraz wpływu kryzysu klimatycznego na zdrowie ludzi.
13.11.2019r. 21:03

Inwestycje w gaz ziemny są ważnym elementem transformacji energetycznej UE i, w efekcie, osiągnięcia celów klimatycznych UE - przekonywali w środę eksperci w Brukseli. Odnieśli się też krytycznie do planów wycofaniu się EBI z kredytowania inwestycji gazowych.
13.11.2019r. 12:02

Niemcy planują zamknąć ostatni blok jądrowy już za trzy lata, a do 2038 roku ostatecznie odejść od węgla. Jednak potencjalnym problemem może być się nowa elektrownia węglowa Datteln w Zagłębiu Ruhry, która być może zostanie podłączona do sieci jeszcze dłużej - czytamy w BiznesAlert.pl.
13.11.2019r. 09:39

Szef Tesli Elon Musk powiedział, że jego firma zamierza zbudować nową fabrykę pojazdów "Gigafactory 4" w okolicach Berlina. Miałaby ona powstać w 2021 roku - czytamy w BiznesAlert.pl.
13.11.2019r. 09:36

Jak czytamy w portalu Gramwzielone.pl, europejskie koncerny energetyczne, które mają już spore doświadczenie w budowie i eksploatacji morskich farm wiatrowych na Morzu Północnym i Bałtyku, wychodzą ze swoimi inwestycjami w offshore poza Europę. Nie inaczej jest w przypadku globalnego lidera w budowie morskich wiatraków, czyli Orsted.
13.11.2019r. 08:15

2 grudnia startuje w Madrycie szczyt klimatyczny COP25, na którym mają zostać sprecyzowane kolejne globalne cele polityki klimatycznej i ograniczania emisji dwutlenku węgla. W konferencji weźmie udział około 25 tys. delegatów z blisko 200 państw świata, a także m.in. szwedzka nastoletnia aktywistka ekologiczna Greta Thunberg. Były europoseł Michał Boni ocenia, że porozumienie będzie trudne do osiągnięcia m.in. ze względu na postawę Stanów Zjednoczonych, które wycofały się z Porozumienia Paryskiego. Podkreśla też, że zrewidowania wymaga również polska polityka energetyczna, która cieszy się coraz mniejszym poparciem społecznym.
13.11.2019r. 07:21

Notowania uprawnień EUA do emisji CO2, ceny węgla energetycznego ARA na przyszły rok oraz ceny paliw.
12.11.2019r. 16:05

Minister środowiska Czech Richard Brabec otrzymał we wtorek petycję mieszkańców wsi położonych w pobliżu polsko-czeskiej granicy, za którą znajduje się kopalnia Turów. Sygnatariusze petycji obawiają się, że po powiększeniu kopalni m.in. utracą wody gruntowe.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE