ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
25.06.2020r. 19:14

Tesla chce powiększyć swój ośrodek badawczy akumulatorów we Fremont o zakład produkujący je 24 godziny na dobę - czytamy w serwisie "pb.pl".


25.06.2020r. 18:51

Kierownictwo Rosatomu jest zaniepokojone wzrostem liczby zarażonych koronawirusem w miastach zamkniętych będących pod kuratelą spółki. Koronawirus może wpłynąć na bezpieczeństwo tych ośrodków miejskich - informuje "BiznesAlert.pl".
25.06.2020r. 16:00

Jak czytamy w portalu Gramwzielone.pl, dwaj działający w Kalifornii sprzedawcy energii zakontraktowali zakup energii z jednego z największych na świecie projektów uwzględniających budowę wielkiej farmy fotowoltaicznej z bateryjnym magazynem energii.
25.06.2020r. 16:00

Jak czytamy w portalu Gramwzielone.pl, czołowa agencja informacyjna zauważa, że o ile polska energetyka nadal w ponad 70 procentach bazuje na węglu, to jednak nasz kraj podejmuje działania, aby zwiększać udział energii odnawialnej, a zainteresowanie inwestycjami w Polsce - zwłaszcza morskimi farmami wiatrowymi - potwierdzają najwięksi gracze na europejskim rynku OZE.
25.06.2020r. 15:32

Petro Kotin, prezes państwowego operatora elektrowni jądrowych na Ukrainie wskazał, że ukraiński rynek energii elektrycznej dyskryminuje sektor energetyki jądrowej. Ostatnie reformy na rynku nie pomagają Energoatomowi, także pod względem finansowym - czytamy w BiznesAlert.pl.
25.06.2020r. 11:29

Międzynarodowa Agencja Energii dokonała pogłębionego przeglądu polityki energetycznej Unii Europejskiej i oceniła, że UE zintensyfikowała wysiłki na rzecz zwiększenia udziałów czystych źródeł energii wzmacniając swoją pozycję światowego lidera w dziedzinie redukcji emisji gazów cieplarnianych. Jednocześnie według IEA, Unia ma możliwość przyspieszenia procesu przejścia na czyste źródła energii.
25.06.2020r. 11:29

Ze względu na skalę inwestycji, 47 z 54 budowanych elektrowni jądrowych na świecie jest własnością państwa - informuje Polski Instytut Ekonomiczny. Według analityków PIE budowa elektrowni III generacji przez prywatnych inwestorów bez wsparcia państwa, jest mało prawdopodobna.
25.06.2020r. 11:28

Kia Motors Corporation, oraz LG Chem podjęły decyzję o uruchomieniu "EV & Battery Challenge" - międzynarodowego konkursu, który ma wyłonić do 10 start-upów specjalizujących się w pojazdach elektrycznych i akumulatorach. Z grona finalistów zostaną wybrane te, z którymi przedsiębiorstwa podejmą współpracę i w które zainwestują. Nad przebiegiem konkursu będzie czuwać New Energy Nexus - międzynarodowa organizacja wspierająca start-upy.
25.06.2020r. 11:10

Prezydent RP Andrzej Duda w rozmowie z dziennikarką Polsat News wskazał, że wartość kontraktu polsko-amerykańskiego dotyczącego budowy elektrowni jądrowej w Polsce to około 30 miliardów dolarów. Umowa między USA i Polską jest już przygotowana. - czytamy w BiznesAlert.pl.
25.06.2020r. 08:35

Amprion - jeden z niemieckich operatorów systemu przesyłowego, przedstawił koncepcję łączenia morskich farm wiatrowych na Morzu Północnym.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE