ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
05.03.2021r. 17:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Perowskit w połączeniu z dwutlenkiem cyny może posłużyć do zbudowania ogniw o wydajności zbliżonej do tej, którą zapewniają panele krzemowe.
05.03.2021r. 05:17

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
W lutym produkcja energii elektrycznej z krajowych źródeł spadła w porównaniu ze styczniem bieżącego roku ale w odniesieniu do analogicznego okresu roku ubiegłego zanotowała niewielki wzrost (o 3,2 proc.). Z wyjątkiem elektrowni wiatrowych, fotowoltaicznych i wodnych, wszystkie pozostałe zanotowały spadki produkcji. Liderem lutego jest fotowoltaika ze 103-procentowym przyrostem wolumenu produkcji.
04.03.2021r. 19:15

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Seryjne samochody na wodór jeżdżą już od 10 lat. Teraz przyszła pora na komunikacje miejską i kolejową. Prawdziwym skokiem cywilizacyjnym będzie jednak zielony wodór, szeroko stosowany w energetyce.
04.03.2021r. 18:20

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
PKN Orlen i organizacje związkowe porozumiały się w sprawie wzrostu wynagrodzeń w 2021 r. - podała spółka w komunikacie prasowym. Porozumienie przewiduje podwyżki dla pracowników, z wyłączeniem dyrektorów, w wysokości 150 zł brutto, począwszy od 1 marca, oraz wypłatę dwóch nagród jednorazowych w łącznej wysokości 3 tys. zł brutto.
04.03.2021r. 18:15

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Projekt morskiej energetyki wiatrowej na Morzu Bałtyckim oraz kwestie dotyczące Polskiej Strategii Wodorowej były głównymi tematami wizyty studyjnej w PKN Orlen w Płocku. W spotkaniu, które odbyło się 3 marca 2021 r., udział wziął wiceminister klimatu i środowiska Ireneusz Zyska.
04.03.2021r. 15:45

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Arabia Saudyjska planuje dostawę LPG do Korei Południowej gdzie zostanie on wykorzystany do produkcji wodoru. Powstający w trakcie tego procesu dwutlenek węgla sprowadzi następnie do kraju.
04.03.2021r. 07:31

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Komisja Europejska przeprowadzi przegląd regulacji unijnych dotyczących dostępu do rynku gazu. Trwają konsultacje społeczne.
03.03.2021r. 18:56

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Rząd przyjął w środę projekt zmian w ustawie o handlu emisjami, które umożliwiają skorzystanie krajowym podmiotom z Funduszu Modernizacyjnego - puli pieniędzy ze sprzedaży uprawnień do emisji CO2, przeznaczonej na modernizację energetyki.
03.03.2021r. 06:11

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Gazociąg ma być gotowy do końca 2021 r. i pozwolić na dostęp gazociągowy do rynku gazu w Europie kontynentalnej. Do tej pory państwa bałtyckie mogły handlować gazem spoza ich terytorium tylko drogą morską, z użyciem terminalu FSRU w Kłajpedzie - informuje "BiznesAlert.pl".
02.03.2021r. 21:25

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Rząd ma w trzecim kwartale tego roku przyjąć zmiany w prawie energetycznym, które mają m.in. wprowadzić regulacje dotyczące mechanizmu nierynkowego ograniczania w wytwarzaniu z odnawialnych źródeł energii przez operatorów systemu elektroenergetycznego - podano w wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE