ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
23.09.2020r. 15:15

Protestujący związkowcy wznowili w środę przerwane krótko przed północą rozmowy z delegacją rządową o przyszłości górnictwa i energetyki. W ich ocenie na razie więcej jest rozbieżności niż punktów zbieżnych. Przedstawiciele rządu zapewniają, że są gotowi do rozmowy o szczegółach.
23.09.2020r. 14:42

Rząd chce wysłać pierwszą wersję Krajowego Planu Odbudowy do Komisji Europejskiej w drugiej połowie października - poinformowała podczas środowej konferencji prasowej wicepremier, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Środki mają trafić m.in. na transformację energetyczną i cyfryzację.

23.09.2020r. 14:17

Polska Grupa Energetyczna odpowiada na oskarżenia ClientEarth i deklaruje otwartość na dialog - czytamy w BiznesAlert.pl.
23.09.2020r. 11:07

Po ubiegłotygodniowych rekordach cenowych na rynku uprawnień do emisji CO2 wywołanych ogłoszonym przez KE planem podwyższenie celu redukcji emisji na 2030 r. proc., od poniedziałku obserwujemy zdecydowane niższe ceny. Jednak przeprowadzona w środę w imieniu Polski aukcja jednostek EUA mimo wysokiego wolumeny zakończyła się wzrostem ceny
23.09.2020r. 11:05

Minionej doby w śląskich kopalniach odnotowano sześć nowych zakażeń koronawirusem wśród górników, przybyło też ośmiu ozdrowieńców - wynika ze środowych danych spółek węglowych.
23.09.2020r. 10:18

Produkcja węgla kamiennego w sierpniu spadła o 15,8 proc., a brunatnego o 1,8 proc. w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego - podał Główny Urząd Statystyczny.
23.09.2020r. 09:58

Górnicy z kolejnych kopalń Polskiej Grupy Górniczej - Bolesław Śmiały, Sośnica, Murcki-Staszic i Mysłowice-Wesoła - podjęli w środę podziemny protest, dołączając do kolegów, którzy rozpoczęli akcję w poprzednich dniach. Według związków, obecnie w kopalniach protestuje w ten sposób ponad 200 osób.
23.09.2020r. 06:09

Między innymi o przyczynach niepowodzenia realizowanego od kilku lat planu ratowania górnictwa oraz o ostatniej wersji projektu polityki energetycznej państwa do 2040 r., który zakłada szybszą ścieżkę odejścia od węgla, z Grzegorzem Tobiszowskim, byłym wiceministrem energii i pełnomocnikiem rządu ds. restrukturyzacji górnictwa węgla kamiennego, a obecnie posłem do Parlamentu Europejskiego - rozmawiała "Rzeczpospolita".
23.09.2020r. 05:55

W podziemnych protestach uczestniczą obecnie kopalnie: Ruda, Wujek i Piast-Ziemowit. Czy górnik może przebywać pod ziemią tylko wtedy, kiedy wykonuje swoją pracę? Co Prawo górnicze i geologiczne mówi o prowadzeniu protestów w podziemnych wyrobiskach? Przypomnijmy, w 2015 r. taką formę protestu przybrały również kopalnie - wówczas - Kompanii Węglowej i Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Wtedy w rozmowie z portalem netTG.pl wątpliwości starał się wyjaśnić ówczesny prezes Wyższego Urzędu Górniczego Mirosław Koziura.
23.09.2020r. 00:31

Ciąg dalszy rozmów związkowców z przedstawicielami rządu o przyszłości górnictwa i energetyki odbędzie się w środę po południu, od godz. 14. - podały strony po zakończeniu wtorkowych dyskusji. Wcześniej dotychczasowe efekty przeanalizuje Międzyzwiązkowy Komitet Protestacyjno-Strajkowy (MKPS).

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE