ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
10.01.2021r. 07:00

Porozumienie z wojewódzkimi funduszami ochrony środowiska i gospodarki wodnej w ramach "Czystego Powietrza" zawarło ok. 32 proc. gmin w Polsce - podał Polski Instytut Ekonomiczny. W przeliczeniu na liczbę mieszkańców najwięcej wniosków złożono na Dolnym Śląsku.
09.01.2021r. 14:09

W sobotę nad ranem na Placu Komorowskiego we Wrzeszczu doszło do awarii sieci ciepłowniczej Gdańskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej (GPEC). Od dostawy ciepłej wody i ogrzewania odcięto kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców dzielnic od Wrzeszcza do Sopotu Dolnego. Lokalizowanie awarii i utrudnienia mają potrwać co najmniej do godzin popołudniowych.

09.01.2021r. 09:54

O dofinansowanie do 7 tys. zł dla indywidualnych mieszkań lub do 50 tys. zł dla wspólnot do starych źródeł ogrzewania będzie można ubiegać się w Łodzi od 15 stycznia. W tym roku na dotacje do inwestycji, które mają ograniczyć smog w mieście, przeznaczono 3 mln zł.
09.01.2021r. 08:00

W połowie 2021 r. zacznie funkcjonować fundusz gwarancyjny dla kredytów zaciąganych na wymianę źródeł ciepła i termomodernizację domów z programu "Czyste powietrze" - zapewnił w rozmowie z PAP minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka.
08.01.2021r. 13:33

PKN Orlen przeznacza na inwestycje rocznie od 8 do 9 mld zł od petrochemii poprzez energetykę, sektor detaliczny czy nowe technologie - poinformował podczas piątkowego posiedzenia sejmowych komisji prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.
08.01.2021r. 12:36

Przedstawiciele województwa małopolskiego i spółki Orlen Południe i podpisali porozumienie dotyczące wspólnego przygotowania pilotażowych projektów w obszarze ochrony środowiska i transformacji energetycznej. Będą się ubiegać o dofinansowanie ze środków UE.
08.01.2021r. 12:36

W ubiegłym roku wolumen obrotu energią elektryczną na TGE wzrósł o 6,2 proc. w stosunku do roku 2019, co jest najlepszym rezultat w historii obrotu tym towarem na TGE. Rekordowy wolumen obrotów TGE odnotowała też na rynku gazu ziemnego. Wzrósł również - o 4,1 proc. w stosunku do roku 2019 łączny wolumen obrotu prawami majątkowymi dla energii elektrycznej wytworzonej w OZE. Natomiast wolumen obrotu prawami majątkowymi dla efektywności energetycznej spadł o 61,2 proc. r/r,, a w przypadku Gwarancjami Pochodzenia dla energii elektrycznej wytworzonej w OZE, TGE odnotowała spadek wolumenu obrotu o 4,2 proc.
08.01.2021r. 10:19

Na zlecenie Ministerstwa Klimatu i Środowiska w listopadzie ubiegłego roku zostały przeprowadzone badania świadomości i zachowań ekologicznych mieszkańców Polski dotyczące jakości powietrza. Wyniki badań wskazują między innymi, że 65 proc. mieszkańców Polski jest skłonnych zastąpić własny samochód na rzecz bardziej ekologicznego w celu ograniczenia zanieczyszczenia powietrza w swoim mieście.
08.01.2021r. 06:30

Jednym z głównych obszarów, który weźmie pod lupę będzie energetyka. Kontrolą zostanie objęta restrukturyzacja sektora węgla kamiennego, program walki ze smogiem, realizacja budowy infrastruktury gazowej, modernizacja ciepłownictwa i budowa morskich farm wiatrowych w Polsce - czytamy w BiznesAlert.pl.
08.01.2021r. 05:53

Na temat dobrych perspektyw dla energetyki gazowej na następnych kilka lat pisze "Rzeczpospolita". Jak odnotowuje dziennik można się spodziewać sporych inwestycji gazowych zwłaszcza w obszarze ciepłownictwa.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE