ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

KOMENTARZE
26.06.2019r. 10:57

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Mimo że podczas poniedziałkowej sesji strona podażowa dała o sobie znać na rynku ropy naftowej, to już wczoraj byki odzyskały przewagę, a bieżący tydzień - przynajmniej na razie - przynosi kontynuację wzrostów cen tego surowca. W rezultacie, cena ropy naftowej Brent z powrotem dotarła do okolic 66 USD za baryłkę, co jest najwyższym poziomem od prawie miesiąca. Z kolei cena ropy WTI sięgnęła rano 59 USD za baryłkę, czyli także najwyższego poziomu od końcówki maja.
25.06.2019r. 06:14

Grzegorz Wiśniewski
Ostatni raport IEO wykazał, że fotowoltaika jest w zasadzie jedyną branżą w OZE i w całej elektroenergetyce, która dynamicznie się rozwija i nie jest to rozwój jedynie zapowiadany, ale oparty o twarde dane. Wskazał też na wyzwania formułowane przez uczestników rynku, w tym wołanie o kadry.
25.06.2019r. 05:45

Piotr Kwiatkowski, doradca ds. OZE
Zbliżająca się aukcja OZE wymaga od wytwórców dokładnego przemyślenia swojej strategii. Mechanizmy aukcyjne zaprojektowane są tak, aby nawet przy niskiej podaży energii motywować oferentów do konkurencji cenowej. Stały spadek cen referencyjnych przekłada się bezpośrednio na spadek najwyższej ceny, po której w ostatnich latach rząd kontraktował zakup energii z OZE. Analizy pokazują, że licytowanie powyżej 360 zł/MWh w koszyku fotowoltaika i wiatr na lądzie do 1 MW będzie ryzykowne, a o zwycięstwie w aukcji mogą zadecydować różnice w postaci kilkudziesięciu groszy.
24.06.2019r. 09:20

Instytutu Staszica
Analiza cen węgla pokazuje, iż w najbliższych miesiącach powinny nastąpić ich wzrostu na rynkach europejskich, gdyż do 2023 r. Według Międzynarodowej Agencji Energii zapotrzebowanie na węgiel na świecie pozostanie na stałym poziomie. Sytuacja na rynku węgla koksowego (typ Hard, FOB Australia) jest stabilna, a poziomy cenowe są zbliżone do wartości z II kwartału 2018 r. wg S&P Global Platts.
19.06.2019r. 12:15

prof. dr hab. inż. Konrad Świrski, Transition Technologies SA
Dzisiaj oficjalnie kończy się rok szkolny i zaczynają wakacje. Jakoś tak ten czas szkolny skojarzył mi się dzisiaj z tworzeniem projektu zintegrowanego zgodnie z zaleceniem Komisji UE. Pewne rzeczy nigdy się nie zmieniają.
17.06.2019r. 11:30

Ole Hansen
Szef działu strategii rynków towarowych, Saxo Bank
Po raz pierwszy od czterech tygodni indeks towarowy Bloomberg odnotował wzrost. Podczas gdy zależne od wzrostu gospodarczego surowce, takie jak ropa naftowa, poszły w dół pomimo kolejnych obaw o stabilizację sytuacji na Bliskim Wschodzie
17.06.2019r. 06:10

Grzegorz Wiśniewski
Zamrożenie cen energii na poziomie ub. roku, w ciągu zaledwie kilku miesięcy pokazało skalę braku konkurencyjności polskiej energetyki wobec krajów mających niższe koszty.
10.06.2019r. 11:48

Inwestorzy skupili się na ryzyku dla światowego wzrostu gospodarczego i popytu, co spowodowało ostatni spadek cen ropy o 10 USD. Ponadto tygodniowy raport w sprawie zapasów ropy w Stanach Zjednoczonych okazał się niekorzystny po kolejnym dużym wzroście amerykańskich zapasów.
Ole Hansen
Szef działu strategii rynków towarowych, Saxo Bank
10.06.2019r. 09:17

Grzegorz Wiśniewski
Europejski Trybunał Obrachunkowy (ECA) opublikował właśnie sprawozdanie pokontrolne pt. "Energia wiatrowa i słoneczna w produkcji energii elektrycznej - do osiągnięcia celów unijnych potrzebne są istotne działania". Kontrolerzy uznali, że w UE po 2014 r. nastąpiło spowolnienie w rozwoju produkcji energii elektrycznej z OZE, w tym w energetyce wiatrowej i słonecznej.
07.06.2019r. 13:24

Czy think tank gospodarczy spoza Polski zatrudniający kilka osób może wysadzić polski rynek mocy, na którym wisi obecnie bezpieczeństwo energetyczne kraju? - zastanawia się Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny BiznesAlert.pl.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE