ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

OPINIE
06.05.2021r. 07:21

Mgr inż. Jerzy Lipka - absolwent kierunku energetyka jądrowa, wydział MEL Politechniki Warszawskiej, współzałożyciel Stowarzyszenia Obywatelski Ruch na Rzecz Energetyki Jądrowej.
Pozornie te dwie sprawy są od siebie tak czasowo odległe, że trudno tu się doszukiwać analogii i wspólnych cech. A jednak!
Konstytucja uchwalona 3 maja 1791 roku, a następnie wydarzenia które nastąpiły później, były próbą ratunku dla tonącej Rzeczpospolitej Obojga Narodów rozbieranej po kawałku przez agresywnych sąsiadów. Ciąg zdarzeń, zmierzających do odzyskania niepodległości nie ogranicza się przy tym do wojny w obronie Konstytucji, czy zaraz potem Powstania Kościuszkowskiego, ale ciągnie się przez całą "Epokę Legionów" i "Okres Napoleoński".
30.04.2021r. 15:22

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
W przyjętym stanowisku przedstawiciele Ogólnopolskiego Porozumienia Organizacji Samorządowych - w związku z obowiązywaniem restrykcyjnych przepisów dotyczących lokalizowania budynków mieszkalnych oraz budynków o funkcji mieszanej, w skład której wchodzi funkcja mieszkaniowa w sąsiedztwie elektrowni wiatrowych, wynikających z ustawy z dnia 20 maja 2016 r. o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych (tj. Dz. U. z 2019 r. poz. 654) - zwracają uwagę na potrzebę wprowadzenia zmian w powyższej ustawie.
30.04.2021r. 12:22

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Wahania cen w polskich rafineriach mogą przełożyć się jedynie na nieznaczne korekty detalicznych cen paliw w nadchodzącym tygodniu - prognozują analitycy e-petrol.
28.04.2021r. 21:19

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
W przeciągu ostatnich kilku lat widoczny jest ogólny wzrost trendu nowoczesnego, ekologicznego budownictwa, które ma na celu w sposób jak najbardziej optymalny uniezależnić się energetycznie. Obok boomu fotowoltaicznego, w tym trendzie znaczącą rolę odgrywają także pompy ciepła - pisze Jakub Jadziewicz, Członek Zarządu Alians OZE
28.04.2021r. 20:16

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
26 kwietnia 2021 odbyło się kolejne spotkanie Platformy Sprawiedliwej Transformacji dla regionów węglowych na poziomie Komisji Europejskiej. Po raz kolejny, z powodu pandemii covid-19, odbyło się ono online. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele obszaru turoszowskiego, który szczególnie intensywnie stara się o objęcie unijnym Funduszem Sprawiedliwej Transformacji, na czele z Agnieszką Spirydowicz z Klastra Zgorzeleckiego oraz przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Dolnego Śląska i Komitetu Sprawiedliwej Transformacji Turowa. Komisję Europejską reprezentowały panie komisarz Elisa Ferreira i Kadri Simson z DG Regio oraz dyrektor Nicola De Michelis.
28.04.2021r. 09:45

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
W skali globalnej zużycie energii z OZE rośnie w tempie kilkukrotnie szybszym niż energii konwencjonalnej - wynika z raportu Banku Pekao na temat perspektyw sektora OZE w Polsce na tle trendów globalnych i regionalnych. Zdaniem analityków wszystko wskazuje na nieuchronne przyspieszenie "zielonej rewolucji".
27.04.2021r. 11:20

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Dyskutowanie konkretnych wariantów zaangażowania NBP w budowę elektrowni atomowej w Polsce byłoby na obecnym etapie przedwczesne - informuje Biuro Prasowe NBP. Bank centralny będzie wspierał dążenia do zapewnienia niezależności energetycznej Polski, o ile będą one zgodne z prawem i pozwolą realizować nadrzędny cel NBP, czyli stabilność cen.
26.04.2021r. 15:48

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Przedsiębiorstwa sektora elektroenergetycznego i ciepłowniczego muszą aktualnie stawić czoła wyzwaniom związanym z sytuacją makroekonomiczną, czy zmieniającym się prawodawstwem, dotyczącym kwestii klimatycznych. Elementem bezpośrednio wpływającym na realizację strategii inwestycyjnych jest również dążenie do neutralności klimatycznej, sformułowane w programie Europejskiego Zielonego Ładu. W tym kontekście olbrzymiego znaczenia nabiera dyskusja wokół założeń Strategii dla ciepłownictwa, kolejnego kluczowego dla branży dokumentu - po ogłoszonej na początku roku Polityce Energetycznej Polski do 2040 roku - pisze Polskie Towarzystwo Elektrociepłowni Zawodowych.
26.04.2021r. 06:00

Grzegorz Wiśniewski, Prezes Instytutu Energetyki Odnawialnej
Unikanie jasnego stanowiska w sprawie polityki klimatycznej marginalizuje Polskę nie tylko w UE, ale i na arenie międzynarodowej. Wystąpienie prezydenta Andrzeja Dudy podczas zorganizowanego przez prezydenta Joe Bidena szczytu Leaders Summit on Climate potwierdza, że jako kraj ciągle jesteśmy w sprawach strategicznych zakładnikiem górnictwa i energetyki węglowej. Tymczasem górnictwo to problem krótkoterminowy, a przyszłość dużego kraju zależy od strategii długoterminowej.
24.04.2021r. 19:49

prof. dr hab. inż. Konrad Świrski, Transition Technologies SA
Podatki wszyscy płacą dokładnie i w wymaganym terminie. Raczej nie ma kogoś kto płaci przed (szczególnie jeśli płaci dużo) - wszyscy czekają do ostatniego dnia (bo najbardziej ekonomicznie dla rodziny). Raczej nie ma kogoś kto z kolei nie składa w ogóle zeznania podatkowego (i nie płaci), bo konsekwencje są bardzo negatywne (absolutnie nie do zaakceptowania jeśli chce się dalej mieszkać i żyć w danym kraju). Takie strategie są oczywiste dla nas wszystkich (szczególnie w kwietniu).

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE