ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

KOMENTARZE CMS
CMS


KOMENTARZE CMS
18.03.2018r. 17:40

Piotr Ciołkowski, partner i radca prawny, lider praktyki regulacyjnej w zespole energetycznym kancelarii CMS
Ada Szon, prawnik w zespole energetycznym kancelarii CMS
W dniu 22 lutego 2018 roku weszła w życie ustawa o elektromobilności i paliwach alternatywnych ("Ustawa o Elektromobilności"). Ustawa reguluje zasady rozwoju i funkcjonowania infrastruktury służącej do wykorzystania paliw alternatywnych w transporcie, a także obowiązki podmiotów publicznych w zakresie rozwoju tej infrastruktury. Ważną rolę do odegrania przy tworzeniu infrastruktury dla pojazdów elektrycznych będą mieli operatorzy systemów dystrybucyjnych. Ich kluczową rolę w rozwoju elektromobilności, potwierdzają także wnioski z analizy przygotowanego przez Komisję Europejską Pakietu Zimowego.
CMS
05.03.2018r. 13:11

W dniu 5 marca 2018 r. do grona partnerów kancelarii CMS dołączył adwokat Marcin Bejm, który w warszawskim biurze CMS, będzie kierował praktyką projektów infrastrukturalnych. Nowy lider zespołu ma siedemnaście lat doświadczenia zawodowego i specjalizuje się w doradztwie prawnym w transakcjach i projektach inwestycyjnych dotyczących aktywów infrastrukturalnych w Polsce oraz w Europie Środkowo - Wschodniej.
CMS
16.02.2018r. 16:49

Od 5-go lutego 2018 r. do grona partnerów kancelarii CMS dołączył Rafał Zwierz, który będzie odpowiedzialny za rozwój praktyki rynków kapitałowych oraz wzmocni zespół fuzji i przejęć siedemnastoletnim doświadczeniem transakcyjnym. Rafał Zwierz będzie czwartym partnerem w blisko 30-to osobowym zespole transakcji i prawa spółek kancelarii CMS w Polsce.
CMS
29.01.2018r. 10:35

CMS
W 2017 r. w Europie Środkowo - Wschodniej wzrosła aktywność na rynku fuzji i przejęć - w naszym regionie zawarto 2113 transakcji, co stanowi 6% wzrost liczby M&A w porównaniu z 2016 r. Wartość fuzji i przejęć ogłoszonych na rynkach środkowo - europejskich w ostatnich dwunastu miesiącach wyniosła 71,5 mld euro, czyli 17% mniej niż w roku ubiegłym, ale jednocześnie zdecydowanie powyżej poziomów obserwowanych w latach 2014 -2015 - wynika z raportu kancelarii CMS "Emerging Europe M&A Outlook 2017/2018" przygotowanego we współpracy z EMIS.
28.09.2017r. 17:25

Agnieszka Skorupińska, lider praktyki prawa ochrony środowiska w kancelarii CMS.
Dziś Senat przyjął ustawę implementującą Dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2015/2193 z dnia 25 listopada 2015 r. w sprawie ograniczenia emisji niektórych zanieczyszczeń do powietrza ze średnich obiektów energetycznego spalania, czyli tzw. Dyrektywę MCP.
18.09.2017r. 05:06

Piotr Ciołkowski - radca prawny, partner, departament energetyki CMS
Piotr Prawda - prawnik, departament energetyki CMS
13 września 2017 roku TSUE ogłosił wyrok w sprawie kwalifikacji obowiązku zakupu energii elektrycznej wytworzonej w skojarzeniu z wytwarzaniem ciepła, orzekając, że obowiązek ten nie stanowi pomocy państwa.
17.08.2017r. 15:15

Agnieszka Skorupińska, adwokat i lider praktyki prawa ochrony środowiska w kancelarii CMS
W dniu 17 sierpnia 2017 roku w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej zostały opublikowane tzw. "konkluzje BAT dla LCP". Jest to decyzja wykonawcza Komisji (UE) 2017/1442 z dnia 31 lipca 2017 roku ustanawiająca konkluzje dotyczące najlepszych dostępnych technik (BAT) w odniesieniu do dużych obiektów energetycznego spalania (LCP). Na ten dokument polska energetyka czekała od dłuższego czasu i jest on wynikiem wieloletniej pracy nad aktualizacją BREF dla LCP.
10.07.2017r. 09:43

Piotr Ciołkowski, radca prawny
Kinga Makuch
Jakub Sasin
W dniu 28 czerwca 2017 roku, po niespełna czterech tygodniach od prezentacji założeń nowelizacji ustawy o odnawialnych źródłach energii ("Ustawa OZE") oraz niektórych innych ustaw na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu Górnictwa i Energii, został opublikowany projekt ustawy o zmianie Ustawy OZE oraz niektórych innych ustaw ("Projekt Nowelizacji"). Projekt Nowelizacji wprowadza zmiany zarówno w Ustawie OZE, jak i w ustawie o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych ("Ustawa odległościowa") oraz w ustawie prawo budowlane ("Prawo budowlane").
Kancelaria CMS
18.05.2017r. 12:44

Piotr Kocoł, prawnik z zespołu energetycznego kancelarii CMS Cameron KcKenna
W dniu 28 kwietnia 2017 r. przyjęte zostały tzw. konkluzje BAT dla dużych obiektów energetycznego spalania (LCP) wprowadzające restrykcyjne wymogi, w szczególności w zakresie dopuszczalnych wielkości emitowanych zanieczyszczeń. Choć wynik głosowania nad konkluzjami BAT nie stanowi wielkiego zaskoczenia - od dawna obserwuje się bowiem tendencje w polityce klimatycznej UE do dokręcenia emisyjnej śruby - to nowe wymogi oznaczają dla energetyki kolejne niemałe wydatki związane z pro-środowiskowymi regulacjami. Mimo że krytyczne wobec restrykcyjnych wymogów stanowisko Polski poparło ostatecznie 7 państw - Niemcy, Czechy, Bułgaria, Rumunia, Węgry, Finlandia oraz Słowacja - to nie udało się zebrać tzw. mniejszości blokującej i zapobiec przyjęciu konkluzji w proponowanym kształcie.
CMS
24.11.2016r. 11:10

Po ogłoszeniu decyzji o Brexicie ponad trzykrotnie wzrosło przekonanie, że aktywność na rynku fuzji i przejęć w Europie ulegnie wyciszeniu. Jednocześnie jednak w nadchodzących 12 miesiącach oczekiwany jest wzrost liczby oraz wartości transakcji dokonywanych w Europie przez graczy pochodzących spoza tego kontynentu - wynika z raportu "Into the unknown: European M&A Outlook 2016" przygotowanego przez kancelarię CMS we współpracy z Mergermarket.

O CMS
CMS - to jedna z największych i najbardziej doświadczonych międzynarodowych kancelarii w Polsce, należąca do sieci CMS - szóstej na świecie pod względem liczby prawników.
W Polsce ponad 160 prawników CMS wspiera klientów usługami doradztwa prawnego i podatkowego we wszystkich obszarach prawa i sektorach gospodarki. Nasze zespoły w Warszawie i Poznaniu działają w ramach międzynarodowej sieci 74 biur zlokalizowanych w 42 krajach na całym świecie. Do naszych klientów należą zarówno międzynarodowe koncerny, jak i największe polskie przedsiębiorstwa oraz firmy rodzinne, instytucje finansowe i sektor publiczny. Dzięki specjalizacji sektorowej prawników CMS nasi klienci otrzymują kompleksową wiedzę o aktualnych wyzwaniach i trendach w danej branży, a także wsparcie zespołu, który rozumie specyfikę prowadzenia działań biznesowych w poszczególnych sektorach gospodarki, ze szczególnym uwzględnieniem sektorów regulowanych. Najważniejsze obszary doradztwa prawnego to: energetyka, infrastruktura i finansowanie projektów, fuzje i przejęcia, private equity, postępowania sporne i arbitraż, nieruchomości i budownictwo, finanse i bankowość oraz własność intelektualna i nowe technologie.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE