ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

MATERIAŁY PROBLEMOWE
07.05.2021r. 19:30

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Transformacja sektora energetycznego jest obecnie kluczowym wyzwaniem dla Polski. Celem działań powinno być ograniczenie emisji CO2 w procesach przemysłowych i transporcie. Pomóc mają w tym technologie i systemy wodorowe. Niebagatelną rolę - szczególnie w transporcie - mają szansę odegrać również napędy elektryczne. Paliwa alternatywne to jeden z tematów kongresu 590.
07.05.2021r. 18:45

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Troska o środowisko tradycyjnie koncentruje się na niedostatku zasobów naturalnych, ale dzięki energii jądrowej zdrowszy świat może również oznaczać dostatek dla wszystkich, stwierdza ekolog Ben Heard.
06.05.2021r. 15:51

dr inż. Marcin Parchomiuk
Zastępca Dyrektora Instytutu ds. Badań i Rozwoju
Łukasiewicz - Instytut Elektrotechniki
Głównym problemem odnawialnych źródeł energii (OZE - Renewable Energy Storage) jest nadprodukcja lub niedobór energii podczas zmiennych warunków wywołanych zjawiskami atmosferycznymi, cyklem dobowym oraz porami roku. Rozwój nowoczesnych magazynów energii, mogących przechowywać nadwyżki i, w razie potrzeby, oddających ją do sieci jest niezbędny, aby można było zwiększyć udział OZE w produkcji energii elektrycznej i dostosować jego skalę do aktualnych potrzeb gospodarki.
05.05.2021r. 20:45

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Elektromobilność jest już przesądzona. To nasza europejska przyszłość, która w 2030 roku może stać się główną technologią sprzedawaną w salonach. Aby się do tego przygotować, warto zawczasu wyposażyć się w ładowarkę typu WallBox. Dzięki niej naładujemy szybciej samochód zarówno hybrydowy, jak i elektryczny.
05.05.2021r. 20:15

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Rosnąca świadomość ekologiczna oraz coraz wyższe ceny energii elektrycznej sprawiają, że więcej osób składnia się ku fotowoltaice. Nic dziwnego, oszczędność na rachunkach za prąd rzędu 90 proc. to kusząca perspektywa.
05.05.2021r. 16:59

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Spalinowa motoryzacja, jaką znamy, powoli odchodzi w przeszłość. Auta elektryczne na kilku europejskich rynkach sprzedają się lepiej niż spalinowe, a hybrydy już nie wzbudzają takiej sensacji, jak jeszcze do niedawna. Ale co z maszynami rolniczymi, których źródłem napędu są silniki Diesla?
04.05.2021r. 19:45

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Unikatowe miejsce spokoju, przepięknej roślinności i krajobrazów na Pogórzu Izerskim koło Giebułtowa zostanie zniszczone - alarmują mieszkańcy, sprzeciwiający się budowie dużej farmy fotowoltaicznej. Protestują od czterech miesięcy i mają nadzieję, że ich głos zostanie wysłuchany i okażą się skuteczni. Na razie sprawa trafiła do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Jeleniej Górze.
04.05.2021r. 19:15

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Transport indywidualny powinien być ostatecznością, a elektromobilność będzie przyspieszać wraz z rozwojem infrastruktury w miastach. Musimy jednak wśród użytkowników wykształcić piramidę mobilności. Takie wnioski płyną z debaty "Elektromobilność, shared mobility - nowe rozwiązania transportowe a kwestia środowiska", która odbyła się podczas Kongresu Technologii Miejskich.
03.05.2021r. 18:53

dr Adam Węgrzyn, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, DISE , ("Przegląd Gazowniczy" - wydanie specjalne 2021)
Od trzech lat w polskim gazownictwie analizowana jest koncepcja zastąpienia części gazu ziemnego w sieciach gazowniczych przez oczyszczony biogaz, czyli biometan.
30.04.2021r. 17:55

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Na przestrzeni ostatnich dwóch lat zapotrzebowanie na pracowników z zakresu elektromobilności wzrosło o ponad 200 proc.; do końca 2022 r. w sektorze tym może powstać do 10 tys. nowych miejsc pracy - podało Bergman Engineering. Średnie zarobki w tej branży sięgają 10 tys. zł brutto

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE