ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE
22.09.2020r. 13:03

Coraz wyraźniej widać, że rozwój kogeneracji może stanowić szansę dla polskiego sektora elektroenergetycznego, w kontekście ochrony klimatu, ambitnych planów transformacji energetycznej i celów neutralności klimatycznej. Jednym z narzędzi, które ma przyspieszyć inwestycje w tym obszarze, jest nowy mechanizm wsparcia wprowadzony ustawą o promowaniu energii elektrycznej z wysokosprawnej kogeneracji oraz pakietem aktów wykonawczych, który obowiązuje od ponad roku.
Polskie Towarzystwo Elektrociepłowni Zawodowych
22.09.2020r. 11:48

PGE Energia Ciepła, spółka z Grupy PGE, zainaugurowała nowy program edukacyjny pn. Przygody Kota Ciepłosława, skierowany dla dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych. Celem programu jest budowanie świadomości ekologicznej wśród najmłodszych, przekazywanie wiedzy o tym, jak powstaje ciepło i skąd się bierze energia elektryczna. Patronat nad programem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej.
PGE Energia Ciepła
22.09.2020r. 11:40

60 panelistów, cztery dni debat i "energia zmian" jako ich motyw przewodni - tak wygląda tegoroczna odsłona konferencji Eco-Miasto. Veolia jest jednym z partnerów wydarzenia, a jej przedstawiciele uczestniczą w nim jako prelegenci. Właśnie zakończył się pierwszy dzień konferencji, w trakcie którego poznaliśmy również laureatów konkursu Eco-Miasto.
Veolia
22.09.2020r. 11:10

Tauron rozstrzygnął instagramowy konkurs #KochamŚląsk, upamiętniający setną rocznicę Powstań Śląskich. Łącznie do konkursu zgłoszono ponad 500 prac. Autorka najlepszej otrzymała voucher na lot balonem nad Śląskiem.
Tauron
20.09.2020r. 12:27

18 września odbyło się oficjalne podsumowanie XII edycji Krajowego Konkursu Energetycznego im. Prof. Jacka Malko pod hasłem "Wszystko zależy od energii!". W tym roku, nietypowo - ze względu na pandemię, organizatorzy konkursu spotkali się z zaproszonymi gośćmi w przestrzeni wirtualnej.
Fundacja Świadomi Klimatu oraz Stowarzyszenie Jaworze-Zdrój z Jaworza
18.09.2020r. 14:40

Żeglarska drużyna z PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Bydgoszczy zdobyła 2. miejsce w XIII Ogólnopolskich Regatach Żeglarskich Energetyków. W tym roku żeglarze pływali po akwenie jeziora Ryńskiego, znajdującego się na terenie Krainy Wielkich Jezior Mazurskich, w powiecie giżyckim. W rywalizacji wzięło udział 5 załóg reprezentujących polskie firmy energetyczne.
PGE Energia Ciepła
18.09.2020r. 13:22

Sektor elektroenergetyczny od lat inwestuje w poprawę efektywności energetycznej i minimalizację wpływu na środowisko procesów produkcyjnych w elektrowniach i elektrociepłowniach. Warto zwrócić uwagę, że w ramach wytwarzania energii i ciepła przedsiębiorstwa branżowe mogą również wpływać na ograniczanie ilości odpadów, dzięki realizacji projektów inwestycyjnych w obszarze waste-to-energy.
PTEZ
17.09.2020r. 14:43

Na 33. Międzynarodowych Energetycznych Targach Energetab w Bielsku-Białej, Nagrodę i Puchar Ministra Klimatu otrzymał Instytut Automatyki Systemów Energetycznych z Wrocławia za Komputerowy System Automatyki DCS Master.
IASE
17.09.2020r. 12:31

PGE Energia Odnawialna, spółka z Grupy Kapitałowej PGE, po raz kolejny wsparła finansowo jednostki Ochotniczej Straży Pożarnych. Tym razem dzięki darowiznom w wysokości 10 tysięcy złotych strażacy z Orzechowców doposażą samochód ratowniczo-gaśniczy w nowoczesny sprzęt, a załoga z Gorzędowa będzie mogła zmodernizować zajmowane przez nią pomieszczenia służbowe.
PGE EO
17.09.2020r. 10:35

Czwartek jest trzecim dniem targów Energetab 2020 - jednych z pierwszych targów, organizowanych w warunkach specjalnych wymagań sanitarnych wynikających z wytycznych GIS.
ZIAD

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE