ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
02.03.2021r. 07:30

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Fundacja Digital Poland opublikowała raport poświęcony budowie sieci 5G - rewolucyjnej technologii, która w najbliższych latach będzie kluczowa dla rozwoju gospodarczego. Raport skupia się na przeglądzie światowych rozwiązań oraz pokazuje w jakim miejscu - w zakresie wdrożeń 5G - znajduje się Polska?
02.03.2021r. 07:10

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Zakończyły się konsultacje z samorządami w sprawie przebiegu nowej linii kolejowej przez Płock. PKP w ramach przygotowań do jej budowy przedstawiła aż cztery warianty linii omijającej centrum miasta.
02.03.2021r. 07:05

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich Kogeneracja warunkowo zaakceptował wybór oferty konsorcjum Polimex Mostostal oraz Polimex Energetyka na budowę elektrociepłowni gazowo-parowej dla ZEW Kogeneracja w Siechnicach oraz wyraził zgodę na warunkowe zawarcie umowy z konsorcjum - podała półka w komunikacie. Wartość oferty na budowę elektrociepłowni wynosi ok. 1,2 mld zł netto, a wartość powiązanej umowy serwisowej ok. 118 mln zł.
02.03.2021r. 07:01

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
W ciągu ostatnich 5 lat Orlen wypracował 26,2 mld zł zysku, tymczasem w czasie 8 lat rządów PO-PSL było to łącznie 2,9 mld zł - napisał w poniedziałek prezes PKN Orlen Daniel Obajtek odnosząc się do słów Donalda Tuska, że Orlen trudno obecnie nazwać kwitnącą firmą.
02.03.2021r. 06:43

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Ustawa wprowadzi obowiązek tworzenia stref czystego transportu w dużych, najbardziej zanieczyszczonych miastach

02.03.2021r. 06:02

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Dla branży ciepłowniczej początek bieżącego roku wiązał się m.in. z przyjęciem przez Radę Ministrów strategii Polityki Energetycznej Polski do 2040 r. Ten temat był jednym z zagadnień poruszonych podczas kolejnego spotkania z cyklu "Kawa z Kogeneracją", organizowanego z inicjatywy Polskiego Towarzystwa Elektrociepłowni Zawodowych.
02.03.2021r. 05:52

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Drastycznie spada zainteresowanie silnikami Diesla w samochodach osobowych. Udział tego napędu w nowych pojazdach jest najniższy od 18 lat - informuje "Puls Biznesu".
01.03.2021r. 23:53

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
EBITDA grupy Unimot skorygowana o wycenę zapasu obowiązkowego, przesunięcia i zdarzenia jednorazowe w czwartym kwartale wyniosła 27,3 mln zł, a w całym 2020 r. 86,5 mln zł -wynika ze wstępnych szacunków spółki. Jest to wynik o 8 proc. wyższy niż prognozowała spółka pod koniec czerwca.
01.03.2021r. 20:34

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Zarząd Zespołu Elektrociepłowni Wrocławskich Kogeneracja poinformował, że 1 marca 2021 r. podjął decyzję o warunkowej akceptacji wyboru oferty konsorcjum w składzie: Polimex Mostostal (Lider Konsorcjum) oraz Polimex Energetyka (Partner Konsorcjum), złożonej w postępowaniu pn. "Realizacja "pod klucz" Elektrociepłowni gazowo-parowej dla ZEW Kogeneracja S.A. w Siechnicach" o wyrażeniu zgody na warunkowe zawarcie umowy z ww. konsorcjum.
01.03.2021r. 20:06

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Francuscy infrastrukturalni operatorzy komórkowi zaczynają usuwanie sprzętu Huawei zainstalowanego w gęsto zaludnionych obszarach - informują serwisy internetowe takie jak Total Telecom powołując się na doniesienia agencji Bloomberg.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE