ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
14.01.2021r. 14:46

Spółka RWE Renewables poinformowała, że w pierwszym kwartale br. rozpocznie budowę nowej farmy wiatrowej w Polsce. Farm powstanie w Rozdrażewie, w województwie wielkopolskim, około 80 kilometrów na południowy wschód od Poznania.
14.01.2021r. 14:08

Polskie Sieci Elektroenergetyczne zakończyły rozbudowę stacji elektroenergetycznej Mikułowa niedaleko Zgorzelca. Dzięki tej inwestycji możliwe będzie m.in. wyprowadzenie mocy z nowego bloku Elektrowni Turów.
14.01.2021r. 14:06

Średnia cena sprzedaży energii elektrycznej sprzedawanej w kontraktach dwustronnych w IV kwartale 2020 roku wyniosła 247,48 zł/MWh - podał w komunikacie Urząd Regulacji Energetyki.
14.01.2021r. 13:45

Sieć trolejbusowa w Tychach (Śląskie) liczy już osiem linii oznaczonych literami od A do H - podał w czwartek miejscowy samorząd. To efekt uruchomienia nowej, blisko 12-kilometrowej linii H, obsługiwanej naprzemiennie trolejbusami z akumulatorami i autobusami elektrycznymi.
14.01.2021r. 13:37

Nawet ponad 400 miliardów euro trzeba będzie przeznaczyć do 2030 roku na inwestycje w sieci dystrybucyjne energii elektrycznej w całej Europie by zrealizować zieloną transformację energetyczną. Tak wynika z pierwszego w historii wspólnego raportu przygotowanego przez Eurelectric oraz E.DSO przy współpracy z Monitor Deloitte, pokazującego kompleksowo kierunki zmian i związane z tym potrzeby inwestycyjne Operatorów Systemów Dystrybucyjnych (OSD) w UE. W pracach nad dokumentem "Łącząc punkty: inwestycje w sieć dystrybucyjną jako zasilenie transformacji energetycznej" wykorzystano szczegółowe dane dot. Niemiec, Danii, Portugalii, Szwecji, Hiszpanii, Polski, Francji, Włoch, Irlandii i Węgier.
14.01.2021r. 13:31

Wchodząca w skład Grupy Orlen spółka Baltic Power podpisała z Polskimi Sieciami Elektroenergetycznymi umowę o przyłączenie do sieci morskiej farmy wiatrowej na Bałtyku. To jeden z kluczowych etapów przygotowania inwestycji, gwarantujący, że czysta energia wyprodukowana na morzu trafi do krajowego systemu elektroenergetycznego.
14.01.2021r. 13:02

Ministerstwo klimatu i środowiska przekonuje, że Komisja Europejska zmieniła stanowisko w sprawie wodoru dzięki zabiegom Polaków, dopuszczając różne sposoby wytwarzania wodoru zgodnie z zasadą neutralności technologicznej, w tym wodór szary wytwarzany w rafineriach polskich już teraz - czytamy w BiznesAlert.pl.
14.01.2021r. 12:49

Ponad pół miliona klientów Taurona posiada już liczniki ze zdalnym odczytem. Za osiem lat liczba ta powinna sięgnąć niemal 4,5 miliona. Zgodnie z unijnymi regulacjami, spółki dystrybucyjne powinny bowiem do 2028 roku wyposażyć w takie urządzenia 80 proc. swoich indywidualnych odbiorców. Korzystający z inteligentnych liczników zyskują możliwość automatycznego kontrolowania zużycia energii, a co za tym idzie - bardziej świadomego jej wykorzystywania.
14.01.2021r. 12:34

W czwartek 14 stycznia br. gmina Miedźno podpisała umowę na unowocześnienie oraz rozbudowę infrastruktury oświetleniowej. W wyniku zawartego kontraktu w ciągu dwóch lat na terenie gminy Miedźno planuje się instalację blisko 1,9 tys. opraw Led, które oświetlą 74 km dróg gminnych, powiatowych i wojewódzkich. Inwestycja będzie realizowana w formule partnerstwa publiczno-prywatnego.
14.01.2021r. 12:29

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
PKP Intercity chce wkrótce przedstawić swoim pasażerom możliwość wnoszenia dodatkowej, dobrowolnej opłaty na cele zapewnienia neutralności klimatycznej przewoźnika - informuje członek zarządu Tomasz Gontarz.


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE