ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
25.02.2021r. 16:23

Emmanuelle Rouchel weszła do rady nadzorczej Polenergii po odwołaniu Grzegorza Stanisławskiego - poinformował w komunikacie zarząd spółki.

25.02.2021r. 14:24

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Spółki wchodzące w skład grupy Columbus Energy zawarły umowy kupna łącznie 13 projektów farm fotowoltaicznych o łącznej mocy do 14 MW, z tego 5 MW z wygraną aukcją 2020 - podał Columbus Energy w komunikacie.
25.02.2021r. 14:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Proponowane zmiany w przepisach to wciąż tylko kosmetyka. Aby Polacy przesiadali się do aut elektrycznych, potrzeba radykalnych działań
25.02.2021r. 13:21

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Konsorcjum Mitsubishi Power Europe, Budimeksu oraz Tecnicas Reunidas zawarło z PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna ugodę ws. umowy na budowę bloku energetycznego w Elektrowni Turów - podał Budimex w komunikacie.
25.02.2021r. 12:43

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
UKE wydał decyzję regulującą wykorzystanie przez operatorów telekomunikacyjnych słupów energetycznych, określającą m.in. procedury współpracy i opłaty - podano w czwartek na stronie Urzędu. Decyzja ma ułatwić współpracę obu stronom.
25.02.2021r. 12:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Wodór (H) to jeden z najczęściej spotykanych pierwiastków na Ziemi, uważany za paliw o doskonałe, zapewniające najczystsze i najwydajniejsze spalanie. W pojazdach wodór może być używany jak o paliwo na dwa sposoby. Po pierwsze do wytwarzania prądu w ogniwach paliw owych (gdy łączy się z tlenem powstaje tylko energia i czysta woda ). Po drugie do zasilania silników spalinowych. Wciąż gwarantuje znacznie niższy poziom emisji toksycznych składników spalin niż inne paliwa.
25.02.2021r. 10:31

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
PGE Energia Odnawialna przygotowuje się do wyboru inżyniera kontraktu, który będzie nadzorował kompleksową modernizację Elektrowni Szczytowo Pompowej Porąbka - Żar.
25.02.2021r. 07:04

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Od 1 stycznia 2021 r. wszystkie fabryki i biura 3M w Polsce kupują energię elektryczną pochodzącą w 100 proc. z odnawialnych źródeł.
25.02.2021r. 06:54

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Wielu procesom przemysłowym towarzyszy produkcja energii w postaci ciepła. Nazywane jest ono ciepłem odpadowym i może osiągać poziom nawet 70% energii przetwarzanej. W Gospodarce Obiegu Zamkniętego taki potencjał nie powinien się marnować, stąd idea wykorzystania go do ogrzewania budynków za pośrednictwem sieci ciepłowniczych. Źródłem ciepła odpadowego mogą być na przykład ścieki lub...serwerownie.
25.02.2021r. 06:50

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Projekt dotyczący regulacji statusu prawnego hulajnóg elektrycznych i urządzeń transportu osobistego został skierowany do dalszych prac w Sejmowej Komisji Infrastruktury. Regulacja zakłada m.in. wprowadzenie dolnej granicy wieku dla osób korzystających z e-hulajnóg. - informuje Portal Samorządowy

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE