ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
23.08.2019r. 13:25

Osiem lat po deklaracji o odejściu Niemiec od energetyki jądrowej coraz więcej decydentów z polityki i biznesu myśli obecnie o przedłużeniu tego procesu z powodu ochrony klimatu. Są coraz większe wątpliwości, czy Niemcy mogą osiągnąć cele klimatyczne bez energetyki jądrowej - czytamy w BiznesAlert.pl.
23.08.2019r. 13:21

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, niemiecka firma Heliatek pracująca nad elastycznymi, ultracienkimi panelami fotowoltaicznymi, po kilkunastu latach rozwoju swojej technologi, który pochłonął dotąd dziesiątki milionów euro, w końcu uruchomi seryjną produkcję.
23.08.2019r. 13:03

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, Francuzi ogłosili fiasko projektu dróg wykładanych panelami fotowoltaicznymi. Poprzedni francuski rząd snuł wizje budowy tysięcy kilometrów takich dróg, jednak po przetestowaniu testowej drogi okazało się, że taka koncepcja kompletnie się nie sprawdziła.
23.08.2019r. 12:04

Minister energetyki Litwy Žygimantas Vaičiūnas spotkał się z Piotrem Naimskim, pełnomocnikiem rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej. Rozmowy dotyczyły postępów w realizacji procesu synchronizacji systemów elektroenergetycznych państw bałtyckich z systemem Europy kontynentalnej oraz dalszej współpracy w sektorze energetycznym - czytamy w BiznesAlert.pl.
23.08.2019r. 11:56

Według źródeł Reutersa, w lipcu Rosnieft odpowiadał za 40 procent eksportu wenezuelskiej spółki. W sierpniu ten wskaźnik ma wzrosnąć do 60 procent, co oznacza, że Rosnieft będzie kupował dwukrotnie więcej ropy niż przed nałożeniem amerykańskich sankcji. Wówczas największymi klientami Wenezueli były Stany Zjednoczone, Indie oraz Chiny - czytamy w BiznesAlert.pl.
23.08.2019r. 11:37

- Doświadczyliśmy problemów z działalnością w obszarze aktywów wiatrowych, spowodowanych głównie przez zbyt mało wiatru - powiedział cytowany przez serwis pb.pl prezes spółki Olivier Brousse.
23.08.2019r. 09:58

Eurostat opublikował we wtorek najnowsze dane na temat produkcji oraz zużycia węgla kamiennego w krajach Unii Europejskiej.
23.08.2019r. 09:18

Jak dowiedział się nieoficjalnie Bloomberg, akumulatory LG Chem mają być stosowane początkowo w autach model 3 produkowanych w fabryce Tesli pod Szanghajem. W kolejnym kroku trafią one również do modelu Y - czytamy w serwisie pb.pl.
23.08.2019r. 09:12

Turcja zamierza kontynuować odwierty na wodach Cypru. Ostrzega, że żaden projekt wydobywczy w regionie nie dojdzie do skutku bez udziału jej lub marionetkowego państwa Cypru Północnego uznawanego tylko przez Ankarę - czytamy w BiznesAlert.pl.
23.08.2019r. 09:09

Cuadrilla, zgodnie z regulacjami, była zmuszona po raz kolejny zatrzymać szczelinowanie hydrauliczne, czyli tzw. fracking, na koncesji Lancashire, ze względu na pojawienie się wstrząsu sejsmicznego - czytamy w BiznesAlert.pl.

REKLAMA


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE