ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

MATERIAŁY PROBLEMOWE
05.05.2021r. 16:59

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Spalinowa motoryzacja, jaką znamy, powoli odchodzi w przeszłość. Auta elektryczne na kilku europejskich rynkach sprzedają się lepiej niż spalinowe, a hybrydy już nie wzbudzają takiej sensacji, jak jeszcze do niedawna. Ale co z maszynami rolniczymi, których źródłem napędu są silniki Diesla?
30.04.2021r. 16:15

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
W skali globalnej zużycie energii z OZE rośnie w tempie kilkukrotnie szybszym niż energii konwencjonalnej - wynika z raportu Banku Pekao na temat perspektyw sektora OZE w Polsce na tle trendów globalnych i regionalnych. Zdaniem analityków wszystko wskazuje na nieuchronne przyspieszenie "zielonej rewolucji".
29.04.2021r. 20:22

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Transformacja energetyczna dostosowująca gospodarkę do wymogów Europejskiego Zielonego Ładu to olbrzymie wyzwanie finansowe. Tak duże, że wymusza potężne zmiany organizacyjne w sektorze elektroenergetycznym
28.04.2021r. 18:08

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Stany Zjednoczone wracają na front walki o redukcję CO2 i globalnym ociepleniem. Cel redukcji CO2 znacznie zwiększyła Unia Europejska, a Polska potwierdza, że będzie stopniowa odchodzić od węgla i stawia na elektromobilność.
22.04.2021r. 17:15

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Europosłowie wezwali Komisję Europejską do zaprojektowania ogólnounijnych wspólnych ram prawnych dla ochrony gleby, przy pełnym poszanowaniu zasady pomocniczości.
20.02.2021r. 16:20

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Przyszłość węgla nie wygląda różowo. Regiony górnicze muszą otrzymać wsparcie, a energetyka bezwzględnie powinna iść w zielonym kierunku. Koszty energii wytwarzanej w sposób konwencjonalny rosną, obciążając rachunki firm i gospodarstw domowych - mówi była wicepremier Jadwiga Emilewicz. Zapowiada, że wkrótce możliwe będzie wsparcie przy budowie instalacji solarnych na budynkach wielorodzinnych i złagodzone powinny zostać przepisy ograniczające budowę wiatraków na lądzie.
17.02.2021r. 16:12

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Stany Zjednoczone będą musiały przyspieszyć wdrażanie niskoemisyjnych zaawansowanych technologii jądrowych, aby osiągnąć cel prezydenta Joe Bidena, jakim jest wprowadzenie USA na ścieżkę zerowej emisji netto do 2050 r., stwierdza niedawno opublikowany raport.

16.02.2021r. 19:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Paliwo RDF produkowane z odpadów i biomasa pozyskiwana z lokalnych plantacji to podstawowe kierunki transformacji dla ciepłownictwa - uważa Krzysztof Karolczyk, menadżer do spraw rozwoju projektów Fortum. Przejściowo ratunkiem dla sektora będzie wysokosprawna kogeneracja gazowa, która tymczasowo będzie zastępować węgiel.
12.02.2021r. 19:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Stany Zjednoczone stoją obecnie w obliczu kilku kluczowych wyzwań - COVID-19, kryzysu gospodarczego, niesprawiedliwości społecznej i rosnącego zagrożenia zmianami klimatu - rząd federalny szuka sposobów, które pomogą rozwiązać wiele problemów naraz.
20.01.2021r. 12:25

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Przez wysokie opodatkowanie energia z węgla robi się nieopłacalna. W tym roku zlikwidowano dużą część mocy w systemie. Coraz więcej pieniędzy inwestowanych jest w fotowoltaikę. Panelom słonecznym wiele jednak brakuje choćby do wiatraków i lukę w większości wypełnia import. Między innymi z Ukrainy, która... jedną trzecią prądu wytwarza z węgla.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE