ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

MATERIAŁY PROBLEMOWE
06.07.2021r. 20:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Ceny paliw w Polsce zależą m.in. od ceny baryłki ropy na światowych giełdach, kursu dolara i opłat środowiskowych - powiedział PAP prezes Instytutu Jagiellońskiego Marcin Roszkowski. Jak zaznaczył, obecnie za średnią pensję można kupić dwie trzecie więcej paliwa niż w 2012 r.
14.05.2021r. 17:54

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Mimo spalania węgla w ramach ustawy dekarbonizacyjnej w Unii Europejskiej oraz wprowadzania w Polsce tzw. uchwał antysmogowych przez poszczególne województwa, nadal jesteśmy krajem o jednym z najwyższych stopni zanieczyszczenia powietrza [Air Quality in Europe - 2015 report. Europejska Agencja Środowiska, 2015]. Z drugiej zaś strony, jesteśmy jednym z liderów plasując się na 5 miejscu w produkcji ekologicznego biopaliwa, jakim jest pellet [wg Statistical Pellet Report wydany przez Bioenergy Europe za 2020].
29.04.2021r. 20:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Za naszą zachodnią granicą temat wodoru został potraktowany w sposób wyjątkowo kompleksowy, ponieważ oprócz deklaracji o szerszym wdrażaniu produktów elektrolizy do sektora transportowego, również przemysł może spodziewać się sporych zmian w kontekście prac na rzecz niskoemisyjności. Ponadto, promocja ekologicznego wodoru nie ograniczy się do prac poszczególnych landów, ale obejmie szeroką współpracę międzynarodową. Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę?
23.04.2021r. 20:00

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Wodór, najpowszechniej występujący we wszechświecie pierwiastek, a zarazem paliwo, które ma potencjał, by zrewolucjonizować nie tylko transport, ale i całą energetykę. W technologie wodorowe inwestują dziś najpoważniejsi rynkowi gracze, ale także najbogatsze państwa świata. Jak to wygląda w Polsce?
21.04.2021r. 20:20

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
30 kwietnia elektrownia jądrowa Indian Point zostanie na stałe wyłączona na skutek wieloletnich nacisków ze strony gubernatora Andrew Cuomo - co sprawia, że stan New York staje się bardziej zależny od energii wytwarzanej przez spalanie gazu ziemnego i znacznie trudniej będzie osiągnąć zerową emisję dwutlenku.
06.04.2021r. 23:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Reaktor pracujący w układzie przepływowym, wykorzystujący nowatorskie nanofotokatalizatory do wytwarzania wodoru z biomasy w warunkach oświetlenia światłem widzialnym opracowują naukowcy z PW i UW w ramach grantu z NCBR.
02.04.2021r. 19:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Ekspozycja na zanieczyszczone powietrze we wczesnym dzieciństwie może mieć negatywny wpływ na sprawność umysłową 60 lat później - informuje "Journal of Alzheimer's Disease".
01.03.2021r. 15:00

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Unia Europejska zakończyła projekt współpracy mający na celu zwiększenie bezpieczeństwa radiacyjnego i postępowania z odpadami promieniotwórczymi w Jordanii.
31.01.2021r. 16:30

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Unia Europejska chce, aby w przyszłości coraz większą rolę w energetyce i transporcie odgrywał czysty wodór; Polska może na tym skorzystać, a drogą do tego ma być Strategia Wodorowa. O co w niej chodzi?
20.01.2021r. 13:45

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Statki pasażerskie oraz transportowe kursujące pomiędzy państwami spalają niewyobrażalne ilości ropy, co przyczynia się do ogromnej emisji zanieczyszczeń. Rozwiązanie na to może mieć DFDS - duńska firma żeglugowa.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Instytut PEcire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE