ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

MATERIAŁY PROBLEMOWE
29.04.2021r. 20:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Za naszą zachodnią granicą temat wodoru został potraktowany w sposób wyjątkowo kompleksowy, ponieważ oprócz deklaracji o szerszym wdrażaniu produktów elektrolizy do sektora transportowego, również przemysł może spodziewać się sporych zmian w kontekście prac na rzecz niskoemisyjności. Ponadto, promocja ekologicznego wodoru nie ograniczy się do prac poszczególnych landów, ale obejmie szeroką współpracę międzynarodową. Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę?
23.04.2021r. 20:00

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Wodór, najpowszechniej występujący we wszechświecie pierwiastek, a zarazem paliwo, które ma potencjał, by zrewolucjonizować nie tylko transport, ale i całą energetykę. W technologie wodorowe inwestują dziś najpoważniejsi rynkowi gracze, ale także najbogatsze państwa świata. Jak to wygląda w Polsce?
21.04.2021r. 20:20

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
30 kwietnia elektrownia jądrowa Indian Point zostanie na stałe wyłączona na skutek wieloletnich nacisków ze strony gubernatora Andrew Cuomo - co sprawia, że stan New York staje się bardziej zależny od energii wytwarzanej przez spalanie gazu ziemnego i znacznie trudniej będzie osiągnąć zerową emisję dwutlenku.
06.04.2021r. 23:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Reaktor pracujący w układzie przepływowym, wykorzystujący nowatorskie nanofotokatalizatory do wytwarzania wodoru z biomasy w warunkach oświetlenia światłem widzialnym opracowują naukowcy z PW i UW w ramach grantu z NCBR.
02.04.2021r. 19:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Ekspozycja na zanieczyszczone powietrze we wczesnym dzieciństwie może mieć negatywny wpływ na sprawność umysłową 60 lat później - informuje "Journal of Alzheimer's Disease".
01.03.2021r. 15:00

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Unia Europejska zakończyła projekt współpracy mający na celu zwiększenie bezpieczeństwa radiacyjnego i postępowania z odpadami promieniotwórczymi w Jordanii.
31.01.2021r. 16:30

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Unia Europejska chce, aby w przyszłości coraz większą rolę w energetyce i transporcie odgrywał czysty wodór; Polska może na tym skorzystać, a drogą do tego ma być Strategia Wodorowa. O co w niej chodzi?
20.01.2021r. 13:45

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Statki pasażerskie oraz transportowe kursujące pomiędzy państwami spalają niewyobrażalne ilości ropy, co przyczynia się do ogromnej emisji zanieczyszczeń. Rozwiązanie na to może mieć DFDS - duńska firma żeglugowa.
08.12.2020r. 05:20

("Energia i Recykling" - 11/2020)
Błękitny węgiel - choć to paliwo wciąż drogie - stanowi nowy, realny sposób na zmniejszenie smogu, który opanował większość współczesnych miast. Jego parametry są dużo lepsze od tradycyjnego węgla czy innych paliw kopalnych służących do ogrzewania, np. popularnego ekogroszku. Pierwsze eksperymenty z jego użyciem wdrażane w samorządach dają nadspodziewanie dobre rezultaty. Stąd rosnące zainteresowanie lokalnych władz, szczególnie tych, które mają kłopot z zanieczyszczonym powietrzem oraz smogiem.
20.08.2020r. 05:14

Dr hab. inż. Stefan Gierlotka - Polski Komitet Bezpieczeństwa w Elektryce SEP ("Energetyka" - czerwiec 2020)
Klimat jest zjawiskiem niestabilnym i zawsze ulegał naturalnym zmianom. Przed trzystu laty klimat w Europie był surowszy niż obecnie. Były również czasy, w których było znacznie cieplej. Obecnie wiele uwagi poświęca się zagadnieniom związanym z ocieplaniem klimatu Ziemi. Ustalenie przyczyn tego ocieplenia nie jest tak oczywiste, jak by się mogło wydawać różnego rodzaju ekologom. Ekolodzy za ocieplenie klimatu obwiniają energetykę spalającą węgiel, podczas którego to procesu wytwarza się dwutlenek węgla.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE