ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

MATERIAŁY PROBLEMOWE
30.07.2021r. 23:00

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Elektromobilność miejska jest coraz bardziej popularna, czyli mówiąc po ludzku, coraz częściej jeździmy elektrycznych hulajnogach, a czasem także - rowerach. Do czego nadaje się - a do czego nie - elektryczny rower w mieście? Czytamy w artykule na tech.wp.pl
30.07.2021r. 21:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Szacuje się, że w Polsce z końcem III kwartału liczba hulajnóg elektrycznych dostępnych na wynajem wzrośnie do 50 tys. sztuk vs 14 tys. w tym samym okresie poprzedniego roku. Już w tym momencie pojazdy te wiodą prym wśród wszystkich innych rozwiązań dostępnych w modelu współdzielonym.
30.07.2021r. 20:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Zgodnie z najnowszym raportem Agencji Rynku Energii (ARE) na koniec maja 2021 r. liczba właścicieli mikroinstalacji fotowoltaicznych w Polsce zwiększyła się do 566 308, a całkowita moc należących do nich instalacji sięgnęła 3 693,8 MW. Natomiast wiceminister klimatu Ireneusz Zyska, podczas posiedzenia Komisji do Spraw Energii, Klimatu i Aktywów Państwowych 20 lipca oszacował, że obecnie w Polsce jest już około 650 tys. prosumenckich instalacji OZE.
30.07.2021r. 19:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Przyjęty przez Komisję Europejską w połowie lipca pakiet wniosków o dostosowanie polityki wspólnotowej do obniżenia emisji gazów cieplarnianych netto o co najmniej 55 proc. w perspektywie najbliższych dziewięciu lat to konkretny sygnał zarówno dla przedsiębiorców, jak i całego społeczeństwa. Czy decyzje Brukseli są w stanie przełożyć się na styl życia, ale i prowadzenia biznesu w całej Unii? Zapisy pakietu "Fit for 55" dają pewne nadzieje na zmianę świadomości w kontekście użytkowania m.in. energii elektrycznej.
30.07.2021r. 18:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Z przeprowadzonego przez SunSol badania "Polacy i fotowoltaika 2021" wynika, że ponad 70% z nich chce być niezależna od zewnętrznych dostawców energii, a 22% chciałaby uniezależnić się od nich częściowo. Okazuje się również, że Polacy są świadomi form dofinansowania tego typu inwestycji.
30.07.2021r. 12:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Goldman Sachs (GS) opublikował raport, w którym analitycy rozrysowali drogę do osiągnięcia zerowej emisji dwutlenku węgla netto, porównując scenariusze dla dwóch modeli globalnej dekarbonizacji.
29.07.2021r. 22:00

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
W połowie lipca Komisja Europejska ogłosiła główną część długo oczekiwanego Pakietu Fit for 55 tj. pakietu zmian legislacyjnych mających na celu ograniczenie emisyjności gospodarki europejskiej o co najmniej 55 proc. do 2030 roku, względem 1990 roku. Nie czekając na wdrożenie regulacji wiele firm, w tym VELUX, podejmuje działania na rzecz ograniczenia emisji wyprzedzając cele unijne. Ważnym argumentem w tych działaniach jest czas, którego zostało bardzo mało, aby zatrzymać zmiany klimatu.
29.07.2021r. 21:00

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Dokładnie 28 lipca zeszłego roku poznaliśmy Izerę, polski samochód elektryczny. W trakcie minionych 12 miesięcy niewiele poznaliśmy nowych szczegółów.
29.07.2021r. 19:00

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Siemens Mobility i Continental Engineering Services (CES) będą współpracować nad opracowaniem i produkcją pantografów do samochodów ciężarowych. Technologia eHighway firmy Siemens Mobility zaopatruje ciężarówki w energię elektryczną za pośrednictwem linii napowietrznej. Współpraca ma na celu zelektryfikowanie kluczowych odcinków niemieckiej sieci autostrad za pomocą napowietrznych linii jezdnych, a tym samym znaczne zmniejszenie emisji CO2 z samochodów ciężarowych.
29.07.2021r. 17:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
W Polsce w ciągu kilku lat powinna powstać duża spalarnia, która byłaby dedykowana utylizacji odpadów niebezpiecznych, w tym medycznych - uważa wiceminister klimatu i środowiska Jacek Ozdoba. Dodał, że rozpoczęły się prace koncepcyjne w tej sprawie.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Instytut PEcire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE