ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

MATERIAŁY PROBLEMOWE
02.03.2021r. 18:20

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Żadne zakłócenia w dostawach prądu nie wystąpiłyby, gdyby ułamek całkowitej mocy wiatrowej w Teksasie zamiast tego był połączeniem odpowiednio przystosowanych do warunków zimowych elektrowni gazowych i jądrowych.
01.03.2021r. 12:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Faurecia i Grupa Renault poinformowały o nawiązaniu współpracy, która dotyczy systemów magazynowania wodoru dla lekkich samochodów dostawczych z napędem wodorowym.
23.02.2021r. 12:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Ministerstwo klimatu i środowiska rozpoczęło konsultacje projektów ustalających maksymalną cenę energii z morskich farm wiatrowych, czyli tzw. cenę referencyjną. Inwestorzy chcą, aby rząd ją podniósł. Przekonują o - ich zdaniem - błędnych założeniach projektu kluczowego rozporządzenia, które może pokazać ile firmy wiatrowe mogą w przyszłości zarobić na offshore - pisze Bartłomiej Sawicki.
21.02.2021r. 17:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Właściwy dobór elementów montażowych do paneli fotowoltaicznych ma bardzo duże znaczenie dla ich wydajnego i bezpiecznego działania. Aby uzyskać właściwy poziom ochrony, stosuje się elementy jak profile aluminiowe do paneli fotowoltaicznych.
21.02.2021r. 16:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Boom na fotowoltaikę trwa i zapewne jeszcze długo się nie będzie kończył. Ogromne podwyżki cen prądu, rok do roku, skutecznie sprawiły, że przedsiębiorcy coraz chętniej szukają alternatyw. A jedną z najprostszych, najpewniejszych i najtańszych opcji są właśnie panele fotowoltaiczne. Co trzeba wiedzieć przed zdecydowaniem się na fotowoltaikę dla firmy?
21.02.2021r. 15:10

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Według oficjalnej bazy przedsięwzięć związanych z programem Partnerstwo Publiczno-Prywatne (PPP) prowadzonej przez Ministerstwo Funduszy I Polityki Regionalnej, na 132 zamierzeń inwestycyjnych, tylko 1 związany jest z energetyką. W przypadku podpisanych umów w ramach PPP jest nieco lepiej, bo mamy 3 projekty energetyczne na 151 zawartych umów. Teoretycznie PPP powinno być dla wielu gmin naturalnym wyborem w projektach energetycznych z uwagi na bardzo duże obciążenia finansowe za nimi stojące, w praktyce jednak po obu stronach istnieje wiele obaw i barier, co skutkuje znikomym zainteresowaniem podmiotów publicznych tym sposobem realizacji inwestycji.
20.02.2021r. 15:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Niedawna fala antyjądrowych relacji mediów w Republice Południowej Afryki zbiega się z procesem konsultacji społecznych, ogłoszonym przez krajowego regulatora jądrowego NERSA w sprawie budowy 2500 MW nowych mocy jądrowych.
18.02.2021r. 18:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Londyński projądrowy think-tank ogłosił inicjatywę mającą na celu zbadanie, w jaki sposób nauka i technologie jądrowe mogą pomóc w osiągnięciu 17 celów ONZ dotyczących zrównoważonego rozwoju do 2030 r.
17.02.2021r. 15:15

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Nieruchomości, a ekologia. Jakie rozwiązania wprowadzają deweloperzy w nowych inwestycjach mieszkaniowych w zakresie ochrony zdrowia, ekologii i energooszczędności? Czy projektowane osiedla będą bardziej komfortowe i bezpieczne?
17.02.2021r. 10:00

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Dziś (17 lutego) w Krakowie odbędzie się szczyt Grupy Wyszehradzkiej. To okazja do dalszej dyskusji o współpracy energetycznej państw regionu, które chcą razem produkować wodór z atomu, który może stać się alternatywą do importu, między innymi ze spornego Nord Stream 2 - czytamy w tekście Wojciecha Jakóbika z BiznesAlert.pl.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE