ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

MATERIAŁY PROBLEMOWE
05.05.2021r. 20:45

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Elektromobilność jest już przesądzona. To nasza europejska przyszłość, która w 2030 roku może stać się główną technologią sprzedawaną w salonach. Aby się do tego przygotować, warto zawczasu wyposażyć się w ładowarkę typu WallBox. Dzięki niej naładujemy szybciej samochód zarówno hybrydowy, jak i elektryczny.
05.05.2021r. 20:15

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Rosnąca świadomość ekologiczna oraz coraz wyższe ceny energii elektrycznej sprawiają, że więcej osób składnia się ku fotowoltaice. Nic dziwnego, oszczędność na rachunkach za prąd rzędu 90 proc. to kusząca perspektywa.
05.05.2021r. 16:59

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Spalinowa motoryzacja, jaką znamy, powoli odchodzi w przeszłość. Auta elektryczne na kilku europejskich rynkach sprzedają się lepiej niż spalinowe, a hybrydy już nie wzbudzają takiej sensacji, jak jeszcze do niedawna. Ale co z maszynami rolniczymi, których źródłem napędu są silniki Diesla?
04.05.2021r. 19:45

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Unikatowe miejsce spokoju, przepięknej roślinności i krajobrazów na Pogórzu Izerskim koło Giebułtowa zostanie zniszczone - alarmują mieszkańcy, sprzeciwiający się budowie dużej farmy fotowoltaicznej. Protestują od czterech miesięcy i mają nadzieję, że ich głos zostanie wysłuchany i okażą się skuteczni. Na razie sprawa trafiła do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Jeleniej Górze.
04.05.2021r. 19:15

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Transport indywidualny powinien być ostatecznością, a elektromobilność będzie przyspieszać wraz z rozwojem infrastruktury w miastach. Musimy jednak wśród użytkowników wykształcić piramidę mobilności. Takie wnioski płyną z debaty "Elektromobilność, shared mobility - nowe rozwiązania transportowe a kwestia środowiska", która odbyła się podczas Kongresu Technologii Miejskich.
30.04.2021r. 17:55

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Na przestrzeni ostatnich dwóch lat zapotrzebowanie na pracowników z zakresu elektromobilności wzrosło o ponad 200 proc.; do końca 2022 r. w sektorze tym może powstać do 10 tys. nowych miejsc pracy - podało Bergman Engineering. Średnie zarobki w tej branży sięgają 10 tys. zł brutto
29.04.2021r. 20:55

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
W ostatnich dwóch latach zapotrzebowanie na pracowników z zakresu elektromobilności wzrosło o ponad 200 proc. i nadal będzie rosło. Problemem jest niedobór specjalistów, choć wakaty czekają, a średnie zarobki w branży sięgają blisko 10 000 zł brutto
28.04.2021r. 20:10

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Wodór za naszą zachodnią granicą został potraktowany w sposób wyjątkowo kompleksowy. Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę?
28.04.2021r. 19:00

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Saildrony służą do pomiarów warunków atmosferycznych oraz obserwacji oceanów. Mogą działać na tysiącach km kw. powierzchni, nie pozostawiając przy tym śladu węglowego.
28.04.2021r. 18:55

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Fotowoltaika polega na przetwarzaniu światła słonecznego na prąd za pomocą materiałów półprzewodnikowych. Odbywa się to przy wykorzystaniu efektu fotowoltaicznego. Dzięki temu zjawisku fizyczno-chemicznemu powstały panele fotowoltaiczne. Przyjrzyjmy się zatem jak rozwijała się fotowoltaika na przestrzeni lat.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE