ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

MATERIAŁY PROBLEMOWE
29.04.2021r. 17:15

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Dzięki temu, że wiele firm i urzędów przenosi się do sieci, konsumenci i petenci nie muszą podróżować do ich siedzib, co prowadzi do niższej emisji spalin do atmosfery. Czy i w jaki sposób cyfryzacja wiąże się z ochroną środowiska? Na to i inne pytania próbowali odpowiedzieć eksperci podczas Szczytu Klimatycznego TOGETAIR 2021.
27.04.2021r. 15:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
70 proc. europejskich kierowców rozważyłoby zakup samochodu elektrycznego, zgodnie z wynikami badania przeprowadzonego przez firmę OnePoll na zlecenie Nissana. Blisko połowa respondentów wskazała, że do podjęcia takiej decyzji zachęciłyby ich kwestie związane z ochroną środowiska.
22.04.2021r. 17:15

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Europosłowie wezwali Komisję Europejską do zaprojektowania ogólnounijnych wspólnych ram prawnych dla ochrony gleby, przy pełnym poszanowaniu zasady pomocniczości.
13.04.2021r. 21:15

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Zmiana klimatu to wielkie wyzwanie, ale nie zawsze musi oznaczać katastrofę - napisali historycy badający sposoby dawnych społeczeństw na adaptację do nowych warunków. Jak ludzie przystosowywali się dotąd do zmieniającego się klimatu? - przeczytać możemy w Polityce w tekście Tomasza Targańskiego.
08.04.2021r. 15:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Jakie korzyści może nam przynieść transformacja energetyczna? Na to pytanie spróbowali odpowiedzieć eksperci z Instytutu Jagiellońskiego. Wskazali, że zmiany mogą przełożyć się na setki tysięcy nowych miejsc pracy, obniżki cen energii, redukcję emisji dwutlenku węgla oraz wzrost udziału źródeł odnawialnych w krajowej produkcji energii elektrycznej.
04.04.2021r. 10:01

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Długo główną barierą dla sprawnego przeprowadzenia transformacji energetycznej była bariera świadomościowa. Bardzo długo nie dostrzegano konieczności zielonej transformacji polskiej energetyki, a nawet gdy ją dostrzeżono, uważano przede wszystkim jako zagrożenie, a nie szansę. W świadomości społecznej panowało przekonanie, że węgiel jest niezbędny dla zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego Polski i zapewnienia stosunkowo niskich cen energii - pisze Piotr Ważniewski, analityk zespołu foresightu gospodarczego Polskiego Instytutu Ekonomicznego.
17.03.2021r. 13:45

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Odpowiednie nasłonecznienie ma ogromne znaczenie dla rolnictwa - wpływa na wzrastanie plonów i tym samym wielkość zbiorów. Korzyści płynących ze słońca może być jednak więcej. Dzięki instalacjom fotowoltaicznym rolnicy mogą dodatkowo potraktować je jako darmowe źródło energii, oszczędzając przy tym na rachunkach za prąd.
14.03.2021r. 18:02

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Fotowoltaika pozwala na czerpanie energii ze słońca i przekształcanie jej na prąd, który można wykorzystać do zasilania urządzeń elektrycznych. Instalator zaproponuje moc instalacji odpowiedniej dla twojego domu, ale jeśli chcesz wiedzieć, czy jego wyliczenia są poprawne, dowiedz się, jak poprawnie dobrać moc paneli. Nie powinna ona być ani zbyt mała, ani zbyt duża. Moc fotowoltaiki to jedna z kluczowych kwestii w wyborze paneli PV.
14.03.2021r. 10:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Żeby wodór wolny od węgla odegrał znaczącą rolę w redukcji emisji, będzie musiał być produkowany w dużych ilościach przy niskich kosztach, aby móc konkurować z węglowodorami.
17.02.2021r. 18:35

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Produkcja energii na pustyni ma wiele zalet, ale środowiska naukowe zgłaszają zastrzeżenia.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE