ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

MATERIAŁY PROBLEMOWE
02.02.2006r. 10:09

Śp. prof. dr hab. inż. Jan Bujko
Jest oczywiste, że do konkurencji na rynku unijnym weszliśmy z poważnym obciążeniem. Sprawność naszych bloków energetycznych jest poniżej (często dużo poniżej) 40%, sprawność bloków „unijnych” powyżej 45%. Także „odziedziczona” infrastruktura technologiczna nie jest sprzyjająca.
03.01.2005r. 08:28

Wejście do Unii Europejskiej to przede wszystkim ogromna szansa dla rozwoju naszego kraju, ale też pojawienie się wyzwań, którym należy sprostać, by polska gospodarka mogła z tej szansy skorzystać. Dotyczy to w dużej mierze sfery zaopatrzenia w energię, w tym elektroenergetyki.
21.09.2004r. 07:58

Istotne dla oceny sytuacji w energetyce jest to, by obserwując proces dostosowywania się polskiego rynku energii elektrycznej do wymogów Unii Europejskiej śledzić również rozwój sytuacji w krajach, które są w Unii od dawna.
10.09.2004r. 08:18

W związku z wejściem do Unii Europejskiej polską energetykę czekają wielkie zmiany. Będą one jednak ewolucyjne, a nie rewolucyjne. Zmiany w energetyce dokonują się już od dłuższego czasu. Zmienia się rynek, a także zasady regulacji sektora. Rynek energii przestaje być tylko krajowy, staje się paneuropejski.
27.07.2004r. 08:05

STOEN S.A., należący do międzynarodowej Grupy RWE, przedstawiając opinię dotyczącą przyszłości rynku energii odwołuje się do doświadczenia Grupy RWE, która dostarcza energię, gaz i wodę milionom klientów w Europie i Ameryce.
22.07.2004r. 08:02

Wejście Polski do Unii Europejskiej ma istotne znaczenie dla polskiej gospodarki, a więc także dla energetyki. Z punktu widzenia spółek obrotu energią najważniejsza jest realizacja Dyrektywy 2003/54/EC, szczególnie w zakresie otwarcia rynku dla wszystkich odbiorców nie będących gospodarstwami domowym
16.07.2004r. 07:54

Pierwsze spostrzeżenie jakie nasuwa się przy próbie oceny stanu polskiej energetyki to fakt, że polska energetyka już na starcie znalazła się na słabszej pozycji w stosunku do koncernów zachodnioeuropejskich. Stan ten wynika przede wszystkim z faktu znacznego rozdrobnienia sektora - tak w zakresie wytwarzania jak i dystrybucji.
13.07.2004r. 07:47

Uważam, że jesteśmy dobrze przygotowani do konkurencji na unijnym rynku (technicznie również), nasi specjaliści są cenieni w Europie, pracują m.in. w strukturach UCTE. Posiadamy dużą wiedzę o międzynarodowym rynku energii elektrycznej. Nie wiemy jednak jakie niespodzianki mogą nas czekać ze strony zagranicznych koncernów w walce o rynki zbytu. Powodzenie upatruję w skonsolidowaniu sektora w grupy energetyczne i w unikaniu wyniszczającej konkurencji cenowej między krajowymi firmami handlowymi.
08.07.2004r. 07:59

Od CIRE:
Pomimo, że od śmierci Prez. J. Pupki minął już jakiś czas uważamy, że Jego wypowiedź nie straciła nic na swojej aktualności. Ze względu na okres opracowywania całego cyklu i zbierania pozostałych wypowiedzi, Jego wypowiedź publikujemy dopiero w chwili obecnej.
05.07.2004r. 17:03

mgr inż. Sławomir Krystek
Fakt, że Polska jest członkiem Unii Europejskiej nie oznacza bynajmniej, że nie mamy już nic więcej do zrobienia, wręcz przeciwnie - szczególnie sytuacja w energetyce budzi pewne obawy i nie są to obawy nieuzasadnione.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Instytut PEcire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE